-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۱۹, سه‌شنبه

قوماندان سرحدی تاجکستان را کُشت؛ قوماندان امنیه کابل شد!

گزارش ارسال از منبع خاص

محمد نبی بیان از سردمداران مافیا درشمال بوده و تصادم منطقه ای به وجود می آورد. حکومت غنی به شکل فجیعی در لبه سقوط است. وزارت امنیت ملی جمهوری تاجیکستان به سفارت افغانستان مقیم شهر دوشنبه مکتوب اعتراضی همراه با اسناد و مدارک زیادی را می فرستد که دلالت بر قتل، اختطاف و سرقت دارایی مردم تاجیکستان به خصوص قتل دگروال خیرالدین قوماندان عمومی سرحدی آن کشور داشته است. 
مکتوب و اسناد متذکره از طریق سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم شهر دوشنبه به وزارت امور خارجه افغانستان فرستاده می شود و کاپی دوسیه و اسناد مذکور علاوه بر وزارت‌های امور داخله، دفاع ملی، ریاست عمومی امنیت ملی و لوی سارنوالی، به دفتر رئیس جمهور و رئیس اجرائیه نیز فرستاده می شود.

 محمد نبی بیان یک سال قبل که آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت بدخشان بود، از موترهای رنجر پولیس برای حمل و نقل مواد مخدر به مرزهای تاجیکستان استفاده می کرد که قوماندان امنیه شهر بزرگ نجیب‌ الله دهقان در اعتراض به این عمل نامشروع و غیرقانونی او از قوماندانی امنیه شهر بزرگ استعفا داد و به یک ولسوالی دیگر بدخشان به صورت خدمتی به وظیفه گماشته شد. محمد نبی بیان خودسرانه و خلاف قانون پنجاه میل کلاشنکوف، پیکا و راکت ‌های آرپیجی پولیس را با مرمی و تجهیزات فراوان زیر نام خیزش های مردمی به افراد جنایت پیشه و قاچاقبر توزیع کرد که دوسیه اش در قوماندانی امنیه و حارنوالی بدخشان موجود است. چندماه قبل فردی که دارندۀ اسلحۀ نمبر۴۰۲۸میباشد وسلاح آنتوسط بیان توزیع گردیده است دوتن ازمنسوبین سرحدی رابه قتل رساند ودوتن دیگررامجروح کرد.به ادامه این جنایت ها افراد وابسته به این آدم درتازه ترین مورد بااستفاده ازسلاح اربکی تحت نام طالب پنج تن ازنیروهای سرحدی رابدرمنطقۀ دانشمندی ولسوالی شهربزرگ به قتل رساند وواسطۀ شا ن رابه آتش کشیداگر تمام جنایات وحشیانه این جلاد قرن و بیرحم ترین جنایتکار بدخشان را یکایک بشماریم شک ندارم که هزاران صفحه را احتوا خواهد کرد. بنابرین به منظور جلوگیری از دراز شدن دامنه دوسیه جنایات این جلاد وحشی ضمیمه این نوشته کاپی اسنادی را که دلالت بر دست داشتن محمد نبی بیان در تجاوز جنسی، قتل های زنجیره ای، غصب ملکیت ملت و دولت، ارتشا و فساد اداری، قاچاق مواد مخدر و ده ها جنایت نابخشودنی و فراموش ناشدنی دیگراست ، خدمت هموطنان عزیز تقدیم می کنم.
یک: زنی به نام زیبا بنت محمد حسن باشنده قریه دانشمندی ولسوالی شهربزرگ ولایت بدخشان توسط محمد نبی بیان و دوازده نفر از محافظان پلیدش مورد تجاوز جنسی قرار گرفت که دوسیه این جنایت در تمام رسانه های افغانستان نشر شد و زیبا زن مظلوم خودش را نزد حامد کرزی رساند و با زبان خودش عرض حال نمود که حامد کرزی از شنیدن حکایت تلخ و این روایت خونین اشک ریخت که در رسانه ها بصری نشر گردید. ای دریغ انسان و انسانیت کو؟ هر آدمی و قتی از روایت های دردآلود زندگی زیبای تحقیر شده و مظلومیت این زن رنج دیده بدخشانی خبر می شود دلش کباب می شود و اشک می ریزد. هم قشلاقیان عزیز شما ببینید مولوی محمد نبی بیان با این خانم مظلوم خدا در ماه مبارک رمضان با یک تعداد آدم های زانی و رذیل مثل خودش چگونه عمل نابخشودنی را مرتکب شده است. قسم به خداوند متعال و قادر مطلق می شرمم جهت همرسانی و آگاهی بیشتر برای تان مجبور قصه کنم: به تاریخ ۲۹/۲/ ۱۳۸۸ در قریه دانشمندی ولسوالی شهربزرگ این آدم، مولوی محمد نبی بیان با دوازده آدم رذیل و حیوان خون خوار مثل خودش شب هنگام به خانه و حریم شخصی مسمات زیبا این زن مظلوم می شوند و او را مورد تجاوز جنسی قرار می دهند، آه خدایا چرا زمین و آسمانت را به هم نمی کوبی! مسمات مظلوم این قضیه را به قوماندانی پولیس و حارنوالی آگاهی می دهد و جریان قضیه و چگونگی ارتکاب جرم و اتهام محمد نبی بیان ولد محمد ولی ذریعه مکتوب نمبر (۲۶۰) مورخ: ۲۴/۲/۱۳۹۶ به حارنوالی ابتداییه امنیت ملی خبر داده شده وبه تعقیب آن، درپیوند به این قضیه ذریعۀ نامه های ۱۲۵/مورخ ۳/۸/۱۳۹۵، ۳۴۱۸مورخ ۲۳/۱۱/۱۳۹۵، ۳۶۳۷مورخ ۱۴/۱۲/۱۳۹۵، ۹۸مورخ ۲۶/۱/۱۳۹۶ونامه های ۲۱۰/۲۶۱مورخ ۲۱/۴/۹۷ونامۀ ۷۵۰/۹۶۳مورخ ۲۹/۱۲/۱۳۹۷سارنوالی منع خشونت غرض تحقیق به وزرات محترم داخله جلب داده است  تاشخص مزبورراتحت الحفظ به سارنوالی انتقال دهنداز آن زمان تا امروز عریضه مسمات زیبا اداره به اداره حکومت از بدخشان تا کندز و کابل سرگردان است اما از این که او جز خدای خود کسی را ندارد تا هنوز این قضیه درست پیگیری نشده و ظالمان گرگ خوی جز یکی دو تای آن به محاکمه کشانده نشده اند. این درد را به که باید گفت ای مردم تا چه وقت چنین زندگی ذلت بار داشته باشیم. 
دو: مولوی محمد نبی بیان کسی است که سرکرده و کلان گروه های مسلح غیر قانونی است. او با داشتن صدها میل اسلحه سبک و سنگین و ضعیت زندگی عادی مردم بدخشان را به چالش کشیده است. این ملای دین ستیز و نامسلمان که لکه ننگی بر دامن عالمان دین است، با ارتکاب چنین کارهای ضدبشری و نداشتن اعتنا به حکومت بار بار مورد خشم مردم باعزت و باهمت ولسوالی شهربزرگ قرار گرفته است و همچنان صدها ورقه رسمی کارهای ضد انسانی اش از مردم بدخشان درقید صدها ورق درج شده است. از جمله می توان از ورقه عرض شماره (۱۴۰۸) مورخ ۲۸/۴/۱۳۹۵ فرزندان شهید قومندان ملااحمدالله  به مقام عالی ریاست جمهوری وازآن طریق به معنیت ارشد امور امنیتی که به ارتباط گرفتاری و مجازات محمد نبی قاتل پدر وشش تن مهمان عارضین می باشد، همچنان عریضه شورای علما و شورای انکشافی و متنفذین ولسوالی شهربزرگ عنوانی ریاست امنیت ملی با شماره صادره و وارده ی (۵۲۶/۵۰۶) مورخ ۲۶/۸/۱۳۹۴ خاطر مسلح های غیر قانونی مولوی محمد نبی بیان و نیز ورقه های عرض  ورثه محمدیارفرزند طغی بیک ،ورقه عرض ورثه ورثه روزی محمد ورقه شخص بنام  خانک اسماری و... از آوردن آن همه تخلفات و رذایل مولوی بیان بخاطر که حوصله ی شما عزیزان را نگیردصرف نظر کردیم، گزارش این همه اسناد را اگر کسی خواست ما در خدمتیم ، مردم بدخشان شکایت های رسمی و پی در پی از مولوی بیان به حکومت داشتن و هنوز دارند اما صدای عدالت خواهی مردم بیگناه و صلح خواه ولسوالی شهر بزرگ بدخشان همیشه بی جواب مانده است من نمی دانم حکومت چرا در این رابطه جدی اقدام نمی کند و هر باری هم اگر او را می گیرد دو باره با رشوه دادن هزار هاهزار دالر که او را مولوی بیان از راه های قتل، اختطاف،قاچاق و سرقت بدست آورده دوباره رها می شود و باز به جنایات خویش ادامه می دهد و ورقه های رسمی عرض مردم از جناب مولوی بیان با تاریخ زمان و مکان، که همه ی این اسناد پیشکش به حکومت شده است اما متاسفانه زیر دیگر دوسیه های سارنوالی مانده است و درزمینه هیچ اقدامی جدی ولازمی گرفته نشده است و هنوز مجرم آزادنه مصروف چنین کار ها است 
سه :همین اکنون دوسیۀ دیگری آن نشان می دهد موصوف درقاچاق موادمخدر ،قتل ،تجاوزوسوی استفاده ازصلاحیت وظیفوی متهم است درسارنوالی بدخشان تحت دوران است وذریعۀفورم نمبر ۲۴مورخ ۱۶/۱/۱۳۹۷به محکمه احاله گردیده بود وتوسط محکمه به دلیل خلای تحقیقات دوباره به سارنوالی برگردانده شده است .
چهار: سو استفاده از صلاحیت های و ظیفوی که جناب مولوی نبی بیان در زمان که در چوکات دولت در پست های ولسوال شهر بزرگ و آمرامنیت بدخشان کار می کرد از سرقت موتر و فروش آن گرفته تا قاچاق سنگ ها، توزیع سلاح غیر قانونی، عوامل نا امنی، ایجاد زمینه ی غیر قانونی قاچاق، لت و کوب افراد بیگناه و ده ها کار ضد حکومتی دیگر گرفته این آدم قاچاقبر و آدم کش در مدت که در این چوکی ها کار می کرد به کرات انجام داده است اما هنوز این انسان پست بجای این که  درزندان باشد آزادانه به جنایات خویش ادامه می دهدوازعمل خویش شرمی هم ندارد. نامبرده درسال ۱۳۹۷ خودرا کاندیدای پارلمان ازولایت بدخشان نموده بود که خوشبختانه توسط کمیسیون شکایات به اساس فقره دوم ماده ۴۴ قانون انتخابات ازلیست نهایی کاندیدان ولسی جرگه حذف گردیدودوسیۀ نسبتی آن غرض بررسی به سارنوالی گسیل گردید . اما شایعات واخبار تایید ناشدۀ وجوددارد که شخص مزبوربا استفاده ازنیاز تکت های انتخاباتی خودرا به تیم دولت ساز سنجاق کرده است .
پنج :دوسیۀ ساتمن نورانی که ذریعۀ حکم نمبر۳۹۵مورخ ۹/۵/۱۳۹۸لوی سارنوالی موردبررسی قرارگرفت وفعلن درمحکمه است