-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۲۶, سه‌شنبه

هند به کمک حکومت کابل می آید


هندوستان تایمز می نویسد که هند در نبرد با طالبان به کمک کابل می آید.

هندوستان تایمز نوشته است که هند نیز در رقابت با پاکستان همانند آن چه که زمانی از دوستان ائتلاف شمال در افغانستان پیشتیانی می کرد، درحمایت از رژیم کنونی کابل و جنگ علیه طالبان دست به کار شود. چنین روزی خیلی دور نیست.
این روزنامه هندی همچنان می نویسد که  نفرات اسلم فاروقی ورکزی برمعبد سیک ها درکابل حمله ور شدند. یک زن و شوهر باشنده گان منطقه کرالای هند، درین حمله دست داشتند. هندوستان تایمز می گوید که فاروقی به بازجویان درنظارت خانه کابل گفته است که پیش از دستگیری، طالبان نود درصد از افراد او را خلع سلاح کرده و بقیۀ رزم جویان داعش دراچین ننگرهار خود را مخفی کرده اند. 
این روزنامه به نقل از یک تحلیلگر اوضاع درکابل نوشته است که طالبان تشکیلات یک پارچه نیست؛ اما ممکن است برای رسیدن به قدرت با هم شده باشند. این تحلیل گر مدعی شده که در بین طالبان عناصری هستند که کاملاً ضد پاکستان اند و همچنان کسانی هم دربین شان حضور دارند که طرفدار حفظ مرز دیورند می باشند. این مسأله برای اسلام آباد پیچیده گی هایی را به دنبال دارد.