-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۹, سه‌شنبه

گنگرس می داند که ترمپ درافغانستان به راه غلط روان است

داکتر نور خالدی :
تعیین "هیات مطالعاتی روند صلح در افغانستان" توسط گانگرس امریکا

اخیرا کانگرس ایالات متحده یک هیات مختلط احزاب جمهوری خواه و دموکرات را برای مطالعهٔ روند صلح در افغانستان بریاست مشترک یک سناتور سابقه، یک لوی درستیز سابقه نظامی و رییس انستیتوت امریکا برای صلح را تعیین نموده است. این هیات وظیفه دارد تا موضوع روند صلح افغانستان را در روشنی سه هدف تأمین صلح در افغانستان، حفظ دست آوردهای نزده سال اخیردر آن کشور و حفاظت از منافع امریکا در جنوب آسیا مطالعه و بررسی نموده نتایج مطالعات خودرا با ترتیب پیشنهادات مشخص برای حکومت و کانگرس در اوایل سال 2021 تقدیم نمایند.
این هیات 14 نفره را یک تیم مشاورین عالیرتبه وهم چنان یک گروپ موسسات تحقیقاتی در امورصلح و جنگ همکاری می نمایند.
تعیین این تیم ونیاز به پیشنهادات مشخص برای تجدید نظر بر پالیسیهای امریکا در مورد افغانستان عدم رضایت کانگرس را از اقدامات حکومت دونالد ترمپ در زمینه بیان میکند. اما این برحلاف شایعات به معنی برطرفی زلمئ خلیلزاد به حیث نماینده وزارت خارجه امریکا در امور افغانستان نمی باشد.
اینجانب به نمایندگی از "اتحادیهء انجمن های افغانهای خارج از کشور" Coalition of Afghan Diaspora Organisations (CADO) که دارای 51 عضو در سراسر دنیا میباشد تماس اولی را با رییس این تیم مطالعاتی برقرار کرده ام و آمادگی اتحادیه را برای همکاری با این هیأت ابراز کرده ام.