-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۵, جمعه

کارت «فاطمیون» چرا به میدان افتاده است؟

منابع ملی درسکتورهای امنیتی می گویند: شروع ناگهانی بازی با نام «فاطمیون» با تنش های سخت سیاسی دو تیم رقیب انتخاباتی ربط دارد.یک منبع امنیتی به گزارشنامه افغانستان گفت که نشر لوگوی زرد «فاطمیون» در کنار بیرق داعش از طریق تلویزیون های کابل به دستور ارگ صورت گرفته است.  
فاطمیون نام تشکیلات نظامی متشکل از افراد مهاجرافغانستان درایران است که برضد داعش در سوریه جنگیده اند و هنوز هم درآن جا حضور دارند.

هدف این «دندوره» مجازی آن است تا امریکایی ها قانع شوند که جبهه سیاسی ثبات و همگرایی جریانی مرتبط با ایران است و«فاطمیون» که قبلاً از سوی استاد محقق حمایت شده بود، درجبهات نبرد داخل شده و تهدیدی مجسم به منافع امریکا و افغانستان است. به صورت خاص، انتقام کشی از مخالفت های سیاسی رهبران هزاره و زمینه سازی برای ضربه پذیری هم وطنان شیعه مذهب ما است.

از همین رو، در موج جدید بربریت طالبانی در پسا توافق امریکا و طالبان، تبلیغات واعلانات برضد آن ها از سوی سفارت امریکا و حکومت کابل قطع شده است. درحالی که اراضی و مناطق خارج از تسلط دولت، به طور کامل در دست طالبان قرار دارد، نام«جیش محمد»، «داعش» و «فاطمیون» را به گوش مردم می نشانند؛ با این ترفند که تروریست ها را نه با لنگی سیاه و بیرق سفید طالبی، بلکه دستمال به سر، پلنگی پوش و با بیرق داعش معرفی می کنند. 

اما منابع ملی در سکتورهای امنیتی کشور می گویند که سروردانش رابط اصلی سپاه پاسداران ایران و فردی شناخته شده درمجلس خبره گان آن کشور است. به حواله همین منابع، ارتباطی های زنده و قوی ارکان عمده دولت از جمله امرالله صالح، حامد کرزی و عمرداود زی با اطلاعات سپاه ایران امری مسجل است.
 افزون برین، صدها مهره خرد وکوچک در شورای امنیت ملی و سکتورهای تابعه امنیتی با ایران رابطه دارند. 
حامد کرزی خود دربندر چاه بهار سرمایه گزاری کرده است.