-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۲۹, جمعه

اتحادیه اروپا چرا تُف خود را می لیسد؟اتحادیه اروپا، پیرو وزارت خارجه امریکا، روزهای اول، دکترعبدالله را هشدار می داد که برود زیرخیمه غنی و برای خود و تیمش پناه گاهی بجوید. بعد از شبیخون ناکام دپلوماتیک مایک پمپئو درکابل به هدف خم کردن گردن عبدالله ( برای بار سوم)، حالا از ضرورت حکومت مشارکتی سخن می گویند. نماینده اتحادیه اروپایی روز اول مراسم زوره گی تحلیف اشرف غنی مثل دانه تسبیح در قفای خلیلزاد به نخ شده بود، اکنون از موضع گیری اول خود عدول کرده اند. این اتحادیه در اعلامیه ای اظهارداشته است:
«هر روزی که بدون موجودیت حکومت می‌گذرد، مردم افغانستان را در معرض خطرات بیشتری قرار می‌دهد، اعتبار نهادهای دموکراتیک را تضعیف می‌کند و شرکای اروپایی را دلسرد می‌سازد.»
اتحادیه اروپا در واقع تف خود را که بالا انداخته بود، اکنون از صورت خود می لیسید. هرچند هیچ اعتمادی بالای عبدالله وجود ندارد، مقاومت بدنه های قوی تیم ثبات و همگرایی، نا مشروع بودن غنی را در مغز متقلبان جهانی نیز تسجیل کرده است.