-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۱۹, سه‌شنبه

وضع جسمانی نخست وزیر انگلیس وخیم است

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن؛ دفتر نخست وزیر انگلیس دقایقی پیش اعلام کرد حال بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور بر اثر ابتلا به کرونا وخیم شده و به بخش مراقبت های ویژه انتقال یافته است.

سخنگوی بوریس جانسون گفته: حال وی از بعداز ظهر امروز رو به وخامت گذاشت. در پی اعلام این خبر ارزش پول ملی انگلیس مقابل دلار سقوط کرد.

پیش از این پزشکان انگلیسی اعلام کرده بودند بوریس جانسون به دلیل نشان دادن علائم پایدار» بیماری کوید-۱۹ تا جایی که لازم باشد در بیمارستان باقی می‌ماند.

نتیجه تست کرونای بوریس جانسون ۱۰ روز پیش مثبت از آب درآمد و نخست‌وزیر انگلیس در روز‌های گذشته همچنان تب و سرفه‌های شدید داشته و در کنفرانس‌های ویدیویی‌اش بریده‌ بریده صحبت می‌کرده، امری که باعث شده پزشکان به‌شکل فزاینده‌ای نگران سلامت او باشند.

به نوشتهٔ نشریه گاردین، وخامت بیماری وی بیش از آن بوده که خود یا کابینه‌اش آمادگی پذیرش آن را داشته باشند. و همچنین پزشکانی که نگران تنفس او هستند در روز‌های گذشته بار‌ها او را معاینه کرده‌اند.