-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۱۸, دوشنبه

ضیاء مسعود: طالبان بعد از امریکا به زنده گی ما خاتمه می دهند!

آیا می دانید که خلیلزاد چی خیانت بزرگ را در حق افغانستان و آمریکا مرتکب شده؟
جواد رحیمیآقای گوهمرت عضو سابقه دار مجلس نمایندگان می گوید، "بعد از حادثه یازدهم سپتمبر سال ۲۰۰۱،‌ طالبان به عنوان حامیان القاعده و افغانستان به عنوان مکان أمن آنها شناخته شد و بلافاصله طرح حمله بالای آنها نهایی و عملی گردید. سران جبهه شمال افغانستان، با طالبان و القاعده مخالف بودند چون آنها اسلام گراهای رادیکال را دوست نداشتند و علیه آنها مبارزه نمودند. در آخر ماه فبروری سال ۲۰۰۲، سران جبهه شمال رژیم طالبان را کاملأ سقوط دادند و ما برنده جنگ شدیم. در آن زمان سوال اصلی در واشنگتن اینگونه مطرح شد که حالا چگونه نظام در افغانستان ایجاد کنیم؟ خلیلزاد در آن زمان مشوره داد که باید یک نظام بسیار بسیار قوی متمرکز در آنجا ایجاد کنیم و آن مشوره بسیار غلط و نادرست تمام شد. آقای گوهمرت می گوید خلیلزاد بعدأ به اداره اوباما و فعلأ به رهبری وزارت خارجه آمریکا نیز مشوره می دهد اما متأسفانه مشوره هایش غلط و نامؤثر است. 

آقای گوهمرت می گوید مشوره غلط خلیلزاد باعث شد که یک سیستم شدیدأ متمرکز بالای مردم افغانستان تحمیل گردد و یک فرد به عنوان رئیس جمهور تمام قدرت و صلاحیت را قبضه کند. آقای گوهمرت می گوید، اکثریت آمریکایان نمی دانند که ما قانون اساسی را بالای مردم افغانستان تحمیل کردیم که صلاحیت تقرر وزرا،‌ والیان، فرماندهان و تمام مسؤلین را به دست یک فرد داد و این خودش سبب بحران و فساد گسترده در افغانستان گردید. 

آقای گوهمرت در ادامه سخنان اش می گوید، سران شمال به شمول مسعود (احمدضیا مسعود) چندین بار برای ما گفتند که شما برای دایم اینجا (افغانستان) بوده نمی توانید و یک روزی باید بروید. اما قبل از خروج تان باید قانون اساسی افغانستان را تغییر بدهید تا سیستم غیر متمرکز روی کار آید. آقای گوهمرت می گوید، من به مسعود گفتم که ما چه گونه حکومت شما را مجبور به تغییر قانون اساسی کنیم؟ مسعود در جواب گفت، شما بیشترین مصارف حکومت را پرداخت می کنید و می توانید که این تغییر را ایجاد کنید. 

مسعود به مسؤلین آن وقت آمریکا گفته بود، اگر قانون اساسی را تغییر ندهید و بعد از رفتن تان یک شخص به عنوان رئیس جمهور تمام قدرت را به دست داشته باشد، در آن صورت طالبان آن شخص را یا خواهند کشت و یا خواهند خرید و سر انجام آنها همه ما را خواهند کشت. در آن وقت اگر شما دوباره مورد حمله قرار بگیرید،‌ هیچ کسی در افغانستان باقی نخواهد ماند که شما را بار دیگر کمک کند".

انشاالله واقعیت ها یکی پی دیگری در حال افشا شدن می باشد و اهمیت تغییر نظام به عنوان یگانه راه حل اساسی و گزینه واقعی برای حفظ امنیت و منافع ملی افغانستان و آمریکا روز به روز حس و پذیرفتنی خواهد شد.