-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۰, چهارشنبه

جلسه کرونایی شورای امنیت ملل متحد تحت ریاست آقای کرونا!

سخنگوی کاخ سفید اعلام  کرد که به زودی جلسه 5 عضو دائم و دارای حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل (امریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلستان) تشکیل می شود. پیشنهاد تشکیل این جلسه پس از سفر پوتین به اسرائیل و دیدار با "مرکل" صدر اعظم آلمان به عنوان راه حلی برای حل مناقشات جهانی مطرح شد که بیش از نیمسال از آن تاریخ می گذرد.

ابتلای 3 میلیون از مردم جهان به کرونا و مرگ ده ها هزار تن از آنها و مسائل عظیمی و دگرگون کننده ای که کرونا با خود به همراه آورده سرانجام امریکا را نیز به این نتیجه رساند که باید سران این 5 کشور با یکدیگر دیدار کنند. هنوز محل این اجلاس و زمان آن مشخص و اعلام نشده است. پوتین نیز محل اجلاس را موکول به توافق هر 5 عضو شورای امنیت کرده بود.

ترامپ در گفتگو با ماکرون رئیس جمهور فرانسه در باره ضرورت بازگشت اقتصاد جهانی به حالت عادی و  ضرورت گفتگو بر سر مسائل منطقه ای و دوجانبه تاکید کرد.