-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۱, پنجشنبه

اختلاف در شورای شمالی بزرگ

نامه ارسالی
شورای شمالی درجال خود گیرمانده!

حمایت شورای شمالی بزرگ از تیم دولت ساز در انتخابات اخیر ریاست جمهوری از بدترین همراهی های سیاسی این زمانه بود که چهره های زیاد شمالی شامل در این شورا با هیاهوی زیاد و بهانه های متعدد که سهم مردمان شمالی را در حکومت می گیریم و ...  مردم را ترغیب به حمایت از داکتر غنی نمودند.
حتی وقتی انتخابات به بحران رفت، این امرالله صالح و سران دیگر  شورای شمالی بزرگ بودند که به غنی اطمینان می دادند تا نتایج را اعلان کند و از کسی حراس نداشته باشد.

حالا این شورا از یک طرف با خودشان در گیر استند و از طرف دیگر با ارگ.
امرالله صالح پس از رفتن به ارگ   با اکثر اعضای مهم کمپاین کننده شورای شمالی بزرگ  قطع رابطه کرده و حتی جبراً آنها را وادار به سکوت نموده.
حاجی الماس که معامله گرترین فرمانده شمالی در چند دهه اخیر بوده  فقط به برادرش و پسرش تلاش دارد تا مقام های خوب دولتی کسب کنند. اختلاف درونی  میان حاجی الماس، امرالله و عمر داوودزی باعث شده که اختلافات محلی نیز میان دانه درشت های شورای شمالی بزرگ پیدا شود.
امرالله صالح نیز راه ورود سایرین را با ارگ در کنترول خودش گرفته و نمی خواهد آنها بیشترین از این رشد کنند، او فقط چند جوان کم تجربه مثل هارون مبارز(از دکو) اکنون قومندان امنیه پروان و رئیس فهیم  رئیس شورای جبل السراج و غلام حیدر جیلانی( ریس شورای ولایتی پروان ) را تلاش دارد در جاهایی بگمارد که اکنون هم مردمان توانمند شمالی شامل کار استند.
این بازی نادرست امرالله و حاجی الماس باعث تنش و اختلافات روزافزون در حوزه شمالی خواهد شد.
بتازه گی جوانان پنجشیر به سالم الماس که تازه بحیث قومندان امنیه ولایت پنجشیر مقرر شده نیز اخطار جدی داده اند که پایش را به ولایت پنجشیر نگذارد که معلول اش میسازند.