-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ فروردین ۲۰, چهارشنبه

شکست نمایشنامه «افغانستان» در کاخ سفید

به حواله شبکه خبری ان‌بی‌سی آمریکا دونالد ترامپ، «به طور خصوصی» برنامه ریخته بود تا از ختم جنگ درافغانستان به طور نمایشی صحنه سازی صورت گیرد تا "جایزه صلح نوبل باید به او داده شود."

هشدارهای نوبتی و بی نتیج الیس ولز و مایک پمپئو به غنی و عبدالله بخشی از سناریوی نمایش ختم جنگ افغانستان به اساس نسخه دروغین ترمپ بوده است. اجرای مؤقتی نمایش ترمپ برای گرفتن جایزه نوبل، قابل قیاس بود؛ درصورتی که عبدالله عبدالله مثل گذشته، گردن خم می کرد و تسلیم تقلب تاریخی می شد و به این طریق زمینه برای تحقق پلان تاکتیکی ترمپ برای اعلام ختم جنگ افغانستان در آستانه انتخابات امریکا فراهم می شد.
اکنون این سناریو با خطر ناکامی و فضاحت رو به رو شده است. این یکی از معجزه های «مقاومت ملی» در کشوری غم زده مانند افغانستان است. ترمپ به قیمت سپردن تقدیر مردم افغانستان به میرغضب ترین آدم کشان قرن ( طالبان)، مسخ ارزش های دموکراسی و مردم سالاری درنظام سیاسی و انتخابات، قصد داشت جایزه نوبل بگیرد.
اکنون نیز سرنوشت بربادی پلان نوبل گیری ترمپ، ریختن طالبان به ارگ و کلان شهرها و لاپوشانی غدر وتقلب انتخاباتی در دست مقاومت ملی افغانستان است.