-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۱, یکشنبه

این شخص مانع اتصال برق به کابل است

قره‌باغ و اوریاخیل
فدا محمد تورانیان


انوراوریاخیل، غاصب زمین های ساکنان بومی هم اکنون بیشترین ناامنی‌ها در این شهرستان را رهبری می‌کند که نماینده‌ منتصب کمیسیون برای مجلس از کاپیسا/اقبال صافی چندی پیش به صراحت در رسانه‌ها بیان کرد و گفت که در نا‌امنی‌های شمال کابل، انورخان دست دارد که همه میدانند.
 بیشترین مسلح‌های غیر مسؤول و بیشترین فروشندگان مواد مخدر در بازار این شهرستان از سوی او رهبری می‌شود و او حتا از بازسازی و انکشاف روستاهای قره‌باغ توسط برده‌های سر سپرده‌ خود جلوگیری کرده/می‌کند. 
 چندی پیش نورالله داوودزی می‌خواست از پول و سرمایه‌ شخصی خود جاده‌ها و خیابان‌های روستاهای قره‌باغ را جغل اندازی و راه‌های عام‌المنفعه را بازسازی کند که با تأسف توسط انور اوریاخیل و افراد لچک، بی‌بندوبار، معامله‌گر ونفرات او جلوگیری گردید. 
ناگفته نماند که افراد او از رسیدن برق هم در بسیاری از روستاهایی‌که دست بالا دارند جلوگیری می‌کنند، طوری‌که برق روستای باغ‌عارق بیش از هفت سال می‌شود که زیر کار است، پایه‌های آن را نصب کرده اند و اما افراد اوریاخیل مانع رسیدن برق شده اند. این درحالیست که همین افراد، مانع جغل اندازی و بازسازی راه‌های عام‌المنفعه توسط نورالله داوودزی هم شده بودند.