-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ خرداد ۱۱, یکشنبه

واشنگتن پست، روزنامه ای نظام ساز و نظام برانداز

واشنگتن پست: تغییر رژیم در ایران تنها گزینه واقعی

درسال 2013 چند ماه پیش از حمله کارتمام برصدام حسین، این روزنامه تقریباً عین خبر را درمورد سرنوشت عراق پخش کرده بود.


روزنامه واشنگتن پستدر مقاله ای تغییر رژیم در ایران را تنها گزینهٔ واقعی دانست و نوشت: تغییر رژیم در ایران یکی از بزرگترین تابوها در سیاست خارجی آمریکاست و هر کس آن را مطرح کند، مارک جنگ‌طلب و آشوب‌طلب خواهد خورد.

این منبع افزود: رژیم ایران مستقیماً مسئول صدها هزار کشته در سوریه بوده است. بی‌اعتنایی رژیم مذهبی ایران به حقوق و رفاه مردم به‌طور دوره‌ای موجب تظاهرات‌های عظیم در این کشور شده است. جاه‌طلبی های توسعه‌ طلبانه رژیم ایران تهدیدی برای همسایگانش شده است. اما با این‌حال برخی آمریکاییان مماشات ‌طلب استدلال می‌کنند که هیچگاه نمی‌توانیم به خود جرأت تغییر رژیم در ایران بدهیم.

این مقاله می افزاید: دیدن این واقعیت مشکل نیست که خامنه‌ای، سردمداران حاکم، ملاها و پاسداران هیچ تمایلی به ایجاد یک کشور نرمال ندارند. وقتی این واقعیت را بپذیرید، تغییر رژیم تنها گزینه واقعی خواهد بود، البته اگر نخست قبول داشته باشید که آمریکا نقش فعالی در خاورمیانه دارد.