-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ خرداد ۲, جمعه

سی ان ان: ده ها کشور در آستانه ورشکستگی قرار دارند

جنگ های پس از کرونا جهان را به مرز های نا شناخته ای خواهد برد. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان امسال سه کشور پیش تر اعلام ورشکستگي نمودند: آرژانتین، اکوادور و لبنان. مجله فیچ امسال رتبه بندی اعتباری 29 کشور را کاهش داد، که هشت مورد از آنها در محدوده "C" خطر بالایی قرار دارند.

این آژانس همچنین اعلام کرده است که امتیاز بیش از 20 کشور نیز می تواند پایین بیاید. کشورهاي گابن، موزامبیک، جمهوری کنگو و زامبیا نيز در معرض خطر هستند. السالوادور ، عراق و سریلانکا نيز ممکن است به آنها بپیوندند.

در اين اواخر اوضاع بدتر شده است. به مدت پنج سال ، احتمال ورشکستگي برای کشورهایی که دارای بدترین رتبه هستند به ميزان 38.5 درصد افزایش یافت. فقط پنج کشور در محدوده "C" ورشکستگي خارج شدند. بسیاری از کشورها به صادرات کالاها به ویژه نفت اعتماد دارند و وضعیت کم قیمت مواد اولیه بر اقتصاد آنها تأثیر منفی می گذارد.

پیش از این، بیش از 100 کشور برای کمک به اعتباری اضطراری برای مقابله با بحران مالی ، به صندوق بین المللی پول نامه نوشته اند.