-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۵, پنجشنبه

کابلوف درمقام نماینده طالبان سخن می گوید

فاروق فردا

کابلوف نماینده پوتین درامور افغانستان می گوید: طالبان منطقی برای انجام چنین حملات تروریستی "پرسر و صدا" ندارند، بلکه این گروه داعش است که از هر طریق ممکن می خواهد وضعیت در افغانستان را بی ثبات کند."
مگر کابلوف می داند یا نی که سخن وی دفاع آشکار دولت روسیه از طالبان را باز تاب می دهد؟. اگر بپذیریم که حادثه ی ننگرهار به وسیله ی داعش انجام یافته است، مشکل است که دولت افغانستان و یا مردم این کشور قانع شوند که داعش در کابل تا این حد نفوذ کرده است که کابلوف می داند و آنان آگاهی نه دارند. وی در بیانیه یی که پخش کرد، افزون بر آن که طالب را برائت می دهد، دولت افغانستان را هم به بی تفاوتی در برابر داعش متهم می کند.این در حالیست که دولت افغانستان بر حضور داعش در کابل و داشتن این گونه زمینه ،نمی تواند با نکته نظر های کبولوف همسویی کند.


کابلوف به نمایندگی از دولتش حملات را تقبیح می کند، اما از تصمیم رئیس جمهور افغانستان مبنی بر سرکوبی عاملان این حمله ها نه تنها حمایت نمی کند بلکه آن را خصومت از جانب دولت افغانستان به شمار می برد. وی مورد تصمیم رئیس جمهور افغانستان در خصوص موضعگیری تهاجمی ارتش گفت: "از سرگیری خصومت ها ایجاد موانع برای شروع مذاکرات بین افغان‌ها در این‌کشور است".