-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ خرداد ۸, پنجشنبه

مفرزه های داعش پشت درهای تاجکستان

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی نسبت به فعالیت برخی گروه‌های تروریستی مانند داعش در مرز تاجیکستان و افغانستان هشدا داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «استانیسلاف زاس» دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی از برنامه این سازمان جهت برگزاری تمرینات مشترک گسترده در مرزهای تاجیکستان خبر داد.

وی گفت: قصد داریم در سال آینده میلادی تمرینات گسترده‌ای به منظور تجربه اقدامات در شرایط درگیری مرزی با شرکت نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی در مرز تاجیکستان برگزار کنیم.

زاس در ادامه به افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی مانند داعش در مرز تاجیکستان و افغانستان اشاره کرد و گفت: در این راستا، در حال حاضر اقدامات مختلفی برای تقویت مرز مذکور در این منطقه انجام می‌گیرد.

وی همچنین تاکید کرد سازمان پیمان امنیت جمعی به طور فعال با سازمان ملل متحد و سازمان امنیت و کشورهای اروپایی برای حل و فصل مشکلات مرزی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

آن زمان نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی حمله گروه‌های تروریستی به اردوگاه پناهندگان را دفع کردند.

باید گفت که تمرینات اخیر سازمان پیمان امنیت جمعی همچنین در پی افزایش فعالیت تروریست‌ها در مناطق شمالی افغانستان انجام گرفته است.