-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۳۱, چهارشنبه

کرونا پاسخ زمین به کج ‌روی‌های بشر است


شهره آغداشلو از بازیگران پرکار است. در دوران "پیشا کرونا" در ۲۰ فیلم آمریکایی ظاهر شد. درسال ۲۰۰۳ در فیلم "خانه‌ای از ماسه و مه" نامزد جایزه اسکار بهترین نقش مکمل زن شد و در همین سال برای بازی در مجموعه تلویزیونی خانه صدام جایزه امی را از آن خود کرد. اما در این دوران کرونا او نیز در قرنطینه بسر می‌برد.

آغداشلو با ارجاع به شاعر مورد علاقه‌‌اش شاملو که می‌گوید "روزگار غریبی است نازنین"، بر این باور است که این روزها هر چه بر ما می‌گذرد پاسخ سخت کائنات است به کج‌رفتاری‌های بشر با مادر زمین؛ از ریختن آشغال و بطری پلاستیکی در دریاها و اقیانوس‌ها گرفته تا آزمایش‌های اتمی:

"گاهی احساس می‌کنم، ویروس کرونا و خانه نشینی ما درس عبرتی بود برای همه آنهایی که قدر همبستگی، با هم بودن، درآغوش کشیدن، بوسیدن و از همه مهمتر قدر نفس کشیدن در هوای آزاد را ندانستند. من و همسرم هوشنگ توزیع، مشغول نوشتن هستیم. هوشنگ نمایشنامه جدیدش را می‌نویسد و من روی قسمت دوم خاطراتم، 'کوچه عشق و یاسمن‌های زرد ' کار می‌کنم."

آغداشلو این روزها بیشتر می‌نویسد، فیلم‌ مستند و سریال زیاد تماشا می‌کند. افزون بر آن وقت بسیاری برای فکرکردن به همه پرسش‌هایی دارد که فرصت پاسخ دادن به آنها را نداشته و بقیه روز را در ارتباط با دوستداران، در فضای مجازی بسر می‌برد.