-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۶, جمعه

قبلاً می گفت متحد شوید طالبان را شکست بدهید

سخنگوی امریکایی برای بلک واتر افغانی اکنون چیز دیگری می گوید:
زلمی خلیلزاد، در توئیت نوشت:

حکومت ایالات متحده ارزیابی نموده که داعش- خراسان حملات مهیب این هفته بر زایشگاه و مراسم جنازه در افغانستان را انجام داد. داعش تمایل پیهم به این چنین حملات شنیع بر ضد غیرنظامیان را تبارز داده است. این گروه تهدیدی است برای افغان ها و برای جهان.
خلیلزاد همچو مأمور جمهوری خواه امریکا، کامل راست می گوید. او اکنون سخنگوی دپلوماتیک بلک واترمحلی درافغانستان است. هم برش می کنند؛ هم می دوزند.

او به انگلیسی، فارسی و پشتو نوشته است: "داعش نشان داده که یک الگو در ترجیح‌دادن این سبک حمله‌های فجیع علیه شهروندان غیرنظامی دارد و تهدیدی برای مردم افغان و برای جهان است."
متوجه می شوید؟ عیناً الگوهای آشنا ( بین بلک واترطالب وداعش) برای خلیلزاد خیلی آشناست که «الگو» اش را بی زحمت تشخیص داده است.

گپ آخر خلیلزاد نکتۀ بس مهم دارد که: به عوض افتادن در دام داعش و به تاخیر انداختن یا ایجاد موانع برای صلح، افغان‌ها باید با هم یک‌جا شوند تا این تهدید را شکست دهند و فرصت تاریخی صلح را دنبال کنند.
یعنی عوض افتادن درآن دام، اگر درین دام بغلتید به فایدۀ تان است.