-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ خرداد ۹, جمعه

هشدار نماینده ویژه آمریکا به رسانه‌هاي فارسی زبان


آزادی چیزی غیر از مدیریت بی نظمی و منافع نیست. 

نماینده ویژه وزارت‌ خارجه آمریکا در امور ایران گفت: صدای آمریکا باید با دروغ‌ پراکنی های رژیم ایران مقابله کند. این یک اولویت برای دولت آمریکا است. زیرا حمایت از مردم ایران، دادن گزارش های حقیقی و مستقل را شامل می‌شود.

برایان هوک افزود: در صورتی که التزامات ضروری محقق نشود، کنگره باید به تأمین مالی بخش فارسی صدای آمریکا پایان دهد و اقدام به بستن آن نماید.

سیامک دهقانپور، مجری پیشین بخش فارسی صدای آمریکا، پیام برایان هوک را بی سابقه خوانده و گفته است: برایان هوک، مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا، در‌ یادداشتی کم‌سابقه با انتقاد شدید از بخش فارسی صدای آمریکا از کنگره خواسته است اگر این بخش نتواند به وظایف‌اش عمل کرده و معیارهای تعیین شده را تحقق بخشد بودجه آن را قطع و بخش فارسی را تعطیل کند.

پیش تر روزنامه وال استريت ژورنال در این باره نوشته بود: رييس جمهور آمريکا بايد از روش‌هاي ويژه‌ي خود براي خانه‌تکاني در رسانه‌هاي فارسي‌زبان آمريکايي که بودجه‌هاي قابل توجهي نيز دريافت مي‌کنند، استفاده کند، تا اين رسانه‌ها به همان مأموريت اصليِ که براي آن طراحي شده‌اند يعني رساندن صداي آزادي به کشورهايي که فعاليت‌هاي رسانه‌هاي آزاد را محدود مي‌سازند بازگردند.