-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۴, یکشنبه

«کرونا» ماسک را از روی چهره زشت فقر در امریکا برداشتیک همه پرسی پرده از ارقام به حساب نیامده برداشت: بیکاری در امریکا تا 40 میلیون نفر را در بر می گیرد.

سایت آینده ماپاندمی کرونا سبب شد تا نرخ بیکاری در ایالات متحده بمراتب بیش از ارقامی شود که رسما ارائه می شد. طبق یک نظر سنجی  میلیون ها امریکائی  قادر به طرح درخواست برای دریافت مزایای  بیکاری نبوده اند.
پس از آن که در هفته گذشته 4،4 میلیون تقاضا برای دریافت مزایای بیکاری بر تقاضا های پیشین افزوده شد تعداد آنها   از 26  میلیون تقاضا فراتر رفت.
از آنجا که در پی گسترش پاندمی کرونا و اخراج عده  کثیری از کار بسیاری تقاضای دریافت کمک های مالی کرده بودند، بسیاری از متقاضیان از اختلالی که در سیستم آنلاین دولت پیش آمده شکایت داشتند.
بنا به تشخیص موسسه سیاست اقتصادی  (ERI) احتمالا روند طرح تقاضا و کثرت آن اختلالاتی در طرح  تقاضا ها بوجود آورده است.
 به گفته محققان، اگر این مشکلات بوجود نمی امد، میلیون ها نفر دیگر نیز می توانستند از دولت تقاضای دریافت کمک کنند. نتایج نظرسنجی آنلاین ERI که روز سه شنبه منتشر شد نشان می دهد که بیش از یک سوم متقاضیان کمک دریافت نمی کنند.
از هر سه نفر کسانی که باید به پرسش های طرح شده پاسخ میدادند، دونفر تصمیم گرفتند اصلا از تلاش برای دریافت کمک چشم بپوشند زیرا  «پرسش ها خیلی دشوار » بوده اند.
پس از آن که طراحان همه پرسی نتایج حاصله را بر مدت زمان  حق دریافت کمک که 5 هفته است و از 15 مارس آغاز میشد  تقسیم کردند به این نتیجه رسیدند که اگر روند طرح تقاضا آسان می بود  8،9 تا 13،9میلیون نفر دیگر هم می توانستند تقاضای در یافت کمک کنند .
این نتایج حکایت از آن دارند که ارقام منتشر شده رسمی در مورد تعداد کسانی که مشمول بیمه بیکاری می شوند و حق دریافت کمک دارند احتمالا بسیار کمتر از آنست که تخمین زده شده و کاهش مشاغل در زمان بحران کرونا دست کم گرفته شده است.
نظرسنجی EPI که بین 13 تا 24 آوریل انجام شد، 25 هزار کاربر بزرگسال اینترنت در ایالات متحده را مورد سوال قرار داده بود.
اغلب پاسخ دهندگان (بیش از 68 درصد) گفتند که برای مزایای بیکاری اقدام نکرده اند زیرا آنها قادر به حفظ شغل خود هستند. بیش از 15 درصد گفتند که آنها حق استفاده از مزایا را ندارند. حدود 1.6 درصد از کسانی که  بعنوان متقاضی ثبت نام کردند ، رد شدند.
طبق توصیف EPI ایالت های امریکا در وضعیتی قرار نداشته اند که بتوانند تقاضانامه هائی را که واجد شرائط برای دریافت کمک های بیشتر بوده اند مورد بررسی قرار دهند.

https://deutsch.rt.com/nordamerika/101970-umfrage-zeigt-dunkelziffer-auf-us-arbeitslosenzahl-viel-hoeher/