-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۲۵, پنجشنبه

فرمانده سپاه در سوریه کشته شد

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد: سردار "ابوالفضل سرلک" فرمانده و یا یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در سوریه کشته شده است. این تلویزیون هیچ اشاره ای به حادثه منجر به کشته شدن سردار سرلک نکرد. شاید کشته شدن او بی ارتباط به حملات اخیر موشکی اسرائیل به پایگاه های سپاه در سوریه نباشد! و شاید هم در جریان یک درگیری نظامی با داعشی ها. متاسفانه جمهوری اسلامی یک روده راست برای اعلام اخبار – از هیچ نوع آن- ندارد و به همین دلیل مردم بطور معمول بدترین گزینه ها را حدس می زنند. مثل ماجرای هواپیما اکرائینی، مثل شلیک موشک به ناوچه کنارک و مثل همه اخبار و رویدادهای دیگر.

در اسفند 1398، خبرگزاری فارس کشته شدن "فرهاد دبیریان" فرمانده پیشین سپاه در منطقه پالمیرا سوریه را اعلام کرد اما مطابق همین سنت نداشتن روده راست، در این باره هم نگفت که در چه عملیاتی وی کشته شد. آنچه که بلدند نوحه خوانی و عزاداری پس از وقوع رویدادهایی از این نوع است و شهید شهید راه انداختن. درحالیکه حضور سپاه در سوریه  از سال 2011آ شکار شد و در جنگ هم نان و حلوا خیر نمی کنند. کشته می شوند و می کشند. طبیعی است که از جمع نیروهای ایران در سوریه هم کشته شوند و دلیلی برای پنهان کردن آن وجود ندارد.