-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۹, جمعه

اظهارات ترامپ چه پیامدهایی برای چین دارد؟

به نظر می رسد که تلفات یازده سپتامبر حالا به یک رقم کوچک تنزل کرده و نصوار امریکا هم حساب نمی شود.

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر منشا ویروس کرونا را آزمایشگاه ووهان دانست و چین را به لاپوشانی و مخفی‌کاری متهم کرد و گفت: اگر چین شفاف بود صدها هزار نفر نمی‌مردند.

در همین حال به گفته رئیس جمهوری آمریکا، ضربه‌ای که ویروس کرونا به ایالات متحده زده، بسیار سنگین‌تر از پیامدهای حوادثی همچون حمله به پرل هاربر در جنگ جهانی دوم و حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر بوده است.

ترامپ که با خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می‌کرد، گفت: ما بدترین حمله‌ای را که تا کنون کشورمان با آن روبرو بوده، پشت سر گذاشتیم. این حمله بدتر از پرل هاربر بود، بدتر از حمله به مرکز تجارت جهانی بود و این هرگز نباید اتفاق می‌افتاد.

منظور از واقعۀ پرل هاربر، حملۀ غافلگیرانۀ جنگنده‌های ژاپنی به پایگاه دریایی آمریکا در بندر پرل هاربر واقع در مجمع‌الجزایر هاوایی بود که در دسامبر سال ۱۹۴۱ میلادی روی داد و باعث ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم شد.