-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۱۰, سه‌شنبه

روسیه: امریکا به جای خروج از افغانستان، درپی توجیه شکست خویش است

به نوشته اسپوتنیک، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد مسکو گزارش‌های رسانه‌ای ادعایی درباره ارائه پیشنهاد مالی به طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی را بخشی از «دعوای سیاسی داخلی در ایالات متحده آمریکا» می‌داند چرا که طرف‌هایی که در آمریکا علاقه‌مند به حضور نظامی این کشور در افغانستان هستند از اخبار جعلی برای توجیه شکستشان در افغانستان استفاده می‌کند.

 «زمیر کابولوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان و رئیس اداره دوم آسیا وزارت خارجه روسیه گفت: «ما پیشتر درباره گزارش نیویورک تایمز اظهارنظر کرده‌ایم. درباره این خبر جعلی بیش از حد هیاهو وجود دارد و حتی ترامپ و دولتش هم آن را رد کرده‌اند».
وی افزود: «این ادامه یک درگیری درون حزبی (در آمریکا) است. به نظر من، شرم آور خواهد بود که زمان زیادی برای اظهارنظر درباره چنین دروغ‌های آشکاری صرف شود. مشخص است نیروهایی در ایالات متحده هستند که خواهان خارج شدن از افغانستان نیستند و به دنبال توجیه شکستشان هستند. این همه ماجرا است».