-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۳, سه‌شنبه

حنیف اتمر از مصاحبه با خبرنگار فارس پرهیز کرد

عدم همکاری سفارت افغانستان با رسانه‌های ایرانی 

خبرگزاری فارس:
موضوع یزد و هرویرد پیش از آنکه به ارائه مستندات از سوی کابل مبنی بر دخالت ایران در این قضایا منجر شود، دست مایه برخی حلقه‌هایی شد که به دنبال تخریب روابط برادرانه و همسایگی هستند. این فضاسازی‌ها تا آنجایی پیش رفت که برخی دست نشانده‌ها در مقابل سفارت ایران در کابل، سرکنسولگری‌ها  در افغانستان و برخی از نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور از جمله لندن تجمع کرده و نسبت به مقامات ایرانی توهین‌هایی را روا داشتند که این تجمعات اندک با پوشش گسترده شبکه‌های معاند فارسی زبان از جمله ایران اینترنشنال و بی بی سی و ... همراه بود.

این تجمعات و برخوردهای اهانت آمیز، عبدالغفور لیوال را به وزارت خارجه ایران کشاند تا در این خصوص پاره‌ای توضیحات را ارائه دهد. 

خبرگزاری فارس، در خلال سفر «حنیف اتمر» سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان به تهران برای مصاحبه با وی اقدام نمود که متاسفانه با کارشکنی سفارت افغانستان در تهران مواجه شد. موضوعی که در گذشته نیز از سوی این سفارت اتفاق افتاده بود.

در همین خصوص و علیرغم پیگیری‌های خبرنگار فارس از سفارت افغانستان در تهران برای تشریح و تبیین مواضع کابل در قبال این دو حادثه، نه تنها پاسخی از سوی این سفارتخانه داده نشد،  بلکه هیچ گونه تلاشی برای اقناع رسانه‌ها در خصوص ماوقع و مقابله با موج ایران ستیزی و تلاش‌ها در راستای تخریب روابط دو ملت دوست صورت نگرفت.