-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ خرداد ۱۲, دوشنبه

جهان درآستانه یک تغییر بزرگ است

گسترش استقلال تصمیم آلمان دربرابر امریکا

200 نماینده صنایع آلمان با هواپیمای ویژه راهی چین شدند.

پیک نت: دهان به دهان شدن صدراعظم آلمان و ترامپ درتماس تلفنی که آن دو در ارتباط با دعوت ترامپ برای حضور "مرکل" در واشنگتن و شرکت در اجلاس گروه 7 داشتند اختلافات دو کشور بزرگ سرمایه داری جهان را نشان داد. مرکل در آن گفتگوی تلفنی شرکت دراجلاس گروه 7 در واشنگتن را رد کرد و با نظرات ترامپ درباره روسیه و مناسبات با چین مخالفت کرد.

بدنبال اعلام خبر این گفتگوی تلفنی، روز گذشته اعلام شد که 200 نماینده صنایع آلمان با یک هواپیمای اختصاصی متعلق به شرکت لوفت آنزا راهی چین شدند. خبرگزاری ها گزارش دادند که برخی از افراد خانواده و چند تنی از اتباع سایر کشورهای اروپایی نیز با این هیات راهی چین شدند.

این سفر درحالی انجام شد که چین برای مقابله با پاندمی کرونا سفر به آن کشور را بسیار محدود کرده است. در حال حاضر حتی با ویزای رسمی هم نمی‌توان به چین سفر کرد؛ اما مدیران و کارکنان صنایع آلمان از این ممنوعیت معاف شدند.