-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ خرداد ۲۰, سه‌شنبه

خلوت قمر بجوا- اشرف غنی/ شروع انزوای امرالله صالح

جنرال قمر بجوا از اشرف غنی خواست که رهبر داعش خراسان را به پاکستان تحویل دهد.یک منبع مسوول در ریاست جمهوری به گزارشنامه افغانستان اطلاع داد که جنرال قمر بجوا لوی درستیز اردوی پاکستان در دیدار با اشرف غنی، خواستار تحویلدهی اسلم فاروقی به پاکستان شده است.

عبدالله اورکزی مشهور به "اسلم فاروقی" از قوم مموزی، باشندۀ روستای آخندزاده‌گان منطقۀ اورکزی، ظاهراً مسئول نظامی داعش در شهر پشاور و همچنین مسئول عملیات‌ داعش در منطقۀ خیبر بوده است.
اسلم فاروقی اکنون در افغانستان اسیر است. امنیت ملی، ماه حمل سال روان وعده پخش اعترافات اسلم را داده بود؛ اما اعتراف وی هرگز شنیده نشد؛ گویا فشارهایی وجود داشته است. 
در گزارش آمده است که قمر بجوا در تلاش نزدیک تر ساختن مواضع اشرف غنی با طالبان ( تحت مدیریت پاکستان) است که با پیشرفت این روند، امرالله صالح به حیث مانع تأمین اتحاد طالبان – اشرف غنی از صحنه کنار زده خواهد شد.