-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۱۴, شنبه

احتمال خطر جنگ

یک قاضی فدرال آمریکا بامداد امروز، جمعه دستور مصادره محموله‌های نفتی و توقیف چهار نفتکش رژیم ایران را که به سمت ونزوئلا در حرکت هستند، صادر کرده است. آمریکا پیش از این ناخداهای این نفتکش‌ها را تحریم کرده بود.

به گزارش رویترز، وزارت دادگستری آمریکا نیز اعلام کرد که قاضی فدرال دستور داد تا چهار نفتکش ارسالی رژیم ایران به ونزوئلا توقیف و محموله‌های آن مصادره شوند.

این تازه ترین اقدام آمریکاست که شبکه‌های کشتیرانی که به رژیم ایران در نقض تحریم‌ها کمک می‌کنند را، مورد تعقیب قانونی قرار می‌دهد.

شب گذشته دادستان‌های آمریکایی به منظور جلوگیری از تداوم روابط نفتی رژیم ایران و ونزوئلا، با تنظیم شکوائیه‌ای خواستار توقیف محموله نفتکش‌هایی شدند که از ایران به ونزوئلا سوخت حمل می‌کنند.

تنظیم‌کنندگان این شکوائیه می گویند که در حال حاضر ۴ فروند نفتکش رژیم ایران عازم ونزوئلا هستند که مجموعاً بالغ بر ۱.۱ میلیون بشکه بنزین با خود حمل می‌کنند.