-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۱۸, چهارشنبه

سهیل شاهین: خبر روابط ما با روسیه ساخته گی است


سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که گزارش‌ها درباره حمایت روسیه از این گروه برای کشتن نیروهای آمریکایی تلاش اداره امنیت ملی افغانستان برای تخریب روند صلح است.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که گزارش‌ها درباره ارتباط این گروه با روسیه ساختگی است و با هدف تخریب روند صلح منتشر شده است.

شاهین گفت: ما به تحقیقات براساس اطلاعات رسانه‌ها ادامه می‌دهیم، این اتهامات نادرست و بی‌اساس هستند و توسط امنیت ملی در کابل منتشر شده است.

وی همچنین مدعی شد که دولت با این کار برای تخریب و تعویق روند صلح و نیز جلوگیری از ایجاد یک دولت جدید در افغانستان تلاش می‌کند. «ایمل فیضی» سخنگوی سابق ریاست جمهوری افغانستان نیز انتشار این گزارش‌ها را «بخشی از تلاش‌ها توسط برخی جهت نگه داشتن نیروها در افغانستان» می‌داند.

فیضی بدون اشاره مستقیم به شخصی در توئیتی نوشت: آنها تلاش کرده‌اند تا جنگ و اِشغال آمریکا در افغانستان را از راه‌های مختلف طولانی کنند.