-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۴, شنبه

احتمال فوت پادشاه عربستان

سفیر عربستان گفته است که دربار پادشاهی عربستان در آماده باش کامل به سر می‌برد.در چند روز گذشته خبرهای ضد و نقیضی پیرامون مرگ ملک سلمان پاشاه سعودی منتشر شده است که فضای سیاسی عربستان را تحت شعاع خود قرار داده و زمینه های نزاعی دوباره بر سر قدرت در این کشور را به وجود آورده است؛ با این حال، هنوز خبری رسمی و موثق درباره مرگ وی در دسترس نیست.

به گزارش گروه بین الملل بازتاب، رسانه‌های رسمی عربستان تا این لحظه این خبر را تأیید نکرده‌اند و این در حالی است که برخی سعودی‌ها فاش کردند مقامات این کشور برای جلوگیری از وقوع بحران غیرمترقبه در عربستان به ویژه در سایه همه‌ گیری کرونا این خبر را مخفی کرده‌اند.اخبار مربوط به مرگ ملک سلمان از ۴ماه گذشته تاکنون به دلیل بازداشت های متعدد به فرمان بن سلمان ولی عهد سعودی مورد توجه ناظران و رسانه ها قرار گرفته است.

نشریه الوطن در این باره نوشت: در ۲۴ ساعت گذشته، تعدادی از فعالان شبکه‌های اجتماعی خبر مرگ ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود را منتشر کردند، اما تا به این لحظه او در قید حیات و در بیمارستان تخصصی ملک فیصل تحت معاینات پزشکی است.

پایگاه خبری «أنباء الیوم» مصر نیز به نقل از «اسامه نقلی» سفیر عربستان در قاهره اعلام کرد که انتظار می‌رود مقامات سعودی وضعیت اضطراری اعلام کنند. این سفیر افزوده است که همه پرواز‌های دیپلماتیک به عربستان متوقف شده و نیرو‌هایی از ارتش به ریاض اعزام شده اند.

پایگاه مذکور همچنین نوشت: سفیر عربستان گفته است که دربار پادشاهی عربستان در آماده باش کامل به سر می‌برد.