-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۶, دوشنبه

کرونا؛ سرایت دروغ درمانی ایرانی ها به کوریای شمالی!

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز یکشنبه ۲۶ ژوئیه (۵ سرطان) با انتشار خبر مشاهده اولین مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اعلام کرد این مورد مربوط به فردی است که درست یک هفته پیش به شکل «غیرقانونی» از مرز کره جنوبی گذر کرده و وارد کره شمالی شده است.

به گزارش یورونیوز، خبرگزاری کره شمالی این فرد را یک شهروند «فراری» توصیف کرده که سه سال پیش به کره جنوبی گریخته بود و اکنون در شهر مرزی کائه‌سونگ مشاهده شده است. این رسانه با تأیید این خبر که «فرد مذکور و نیز کلیه کسانی که با او در ارتباط نزدیک بوده‌اند، قرنطینه شده‌اند» اعلام کرد «از تمام افرادی که در پنج روز گذشته به کائه‌سونگ سفر کرده‌اند، تحقیقات دقیقی به عمل خواهد آمد».

در پی کشف نخستین مورد مشکوک ابتلا به کووید ۱۹ در کره شمالی، کیم جونگ اون با تشکیل جلسه برای رسیدگی به این موضوع، در کشور وضعیت «اضطرار حداکثری» اعلام کرد. او به مسئولان دستور داد بررسی کنند این فرد چگونه مبتلا شده و نیز چگونه توانسته با وجود کنترل‌های شدید مرزی وارد کشور شود.

کره جنوبی هیچ مورد گذر غیرقانونی مرزی را ثبت و گزارش نکرده است.

کره شمالی از زمان آغاز شیوع کرونا در جهان در شش ماه پیش، مرزهای خود را به طور کامل بسته است. مسئولان دولت پیونگ یانگ تا کنون گفته‌اند که هیچ مورد ابتلا به کرونا در این کشور وجود ندارد.