-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۱۷, سه‌شنبه

خیلی ترسناک


فرضیه جدید دانشمندان: ویروس کرونا در هوا تکثیر می‌شود.به گزارش ایران آنلاین به نقل از رویترز، اکنون گروهی از دانشمندان بر این باورند که این ویروس در هوا معلق بوده و از طریق هوا به افراد منتقل شده و به نوعی در هوا تکثیر می‌شود.
با ارائه چنین فرضیه‌‌ای تردید از نحوه انتقال بیماری بوجود آمده و پزشکان مختلف از سازمان بهداشت جهانی خواستار بررسی بیشتر این موضوع شده اند.
گروهی از ۲۳۹ محقق از ۳۲ کشور جهان بر این باورند که شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهد ویروس از طریق هوا به افراد منتقل می‌شود و عامل انتقال فرد مبتلا، عطسه و سرفه‌هایش نیست، از این رو از سازمان بهداشت جهانی خواستار تجدید نظر در توصیه‌هایش در این ارتباط شده اند.
سازمان بهداشت جهانی تاکنون بارها اعلام کرده که ویروس کرونا از طریق قطرات ریز بینی و یا دهان فرد مبتلا به شخص دیگر منتقل می‌شود و هنگام سرفه و عسطه این پروسه افزایش خواهد یافت بنابر این افراد باید هنگام سرفه و عسطه جلوی دهان و بینی خود را بگیرند.
اکنون ۲۳۹ محقق قصد دارند هفته آینده در یک مجله علمی داده‌های جدید خود را منتشر کرده و شواهد موجود را با سازمان بهداشت جهانی در میان بگذارند.
این در حالی است که سخنگوی سازمان جهانی بهداشت «تارک جاسارویچ» در این باره به رویترز گفت: از مقاله آگاهیم و مطالب آن را با کارشناسان فنی خود مرور و بررسی خواهیم کرد.
بنا بر فرضیه جدید محققان ویروس در هوا متولد و تکثیر و اینگونه افراد را مبتلا می‌کند.
با این وجود دکتر «بنتتا آلگرانزی» از تیم تحقیقاتی سازمان بهداشت جهانی در پیشگیری و کنترل عفونت در این باره گفت: طی دو ماه گذشته چندین بار اعلام کرده‌‌ایم که انتقال هوایی را ممکن می‌دانیم اما مطمئنا به شواهد محکم و روشنی که بتواند این فرضیه را تائید کند دست نیافته‌‌ایم و در حال بررسی بیشتر موضوع هستیم.