-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۱۷, سه‌شنبه

مافیای هرات، سیدوحید قتالی را له خواهد کرد


سید وحید قتالی والی هرات از مبارزه برای نابودی مافیای گمرکات سخن گفته است.
 مدیریت مافیای گمرکات در دست ارگ نشینان است. اهرم های کلیدی اداری نهاد های گمرکی هرات، دانه دانه از سوی اشرف غنی و سرگروه های تحت فرمان وی انتخاب شده اند. پس سید وحید قتالی قراراست با کدام مجوز، صلاحیت و اساساً با کی ها مبارزه کند؟

این مبارزه طلبی ناگهانی سید وحید قتالی درقدم اول اعلام جنگ علیه مسوولان ارشد ازجمله اشرف غنی است که به طور انحصاری و کامل بر گمرگات پول ساز مسلط اند و یومیه، راپور عواید و گزارش ها مو به مو روی میز شان قرار می گیرد.
همچنین، مافیای گمرک درهرات، یک سازمان شبه اداری مخفی و بسیارمنضبط است و از کنترول مراجع رسمی نیز بیرون شده است.
سرمافیای هرات درمرکز وپایانه اش درهرات تکان می خورد.

در زمان امارت اسماعیل خان، عواید روزانه بنادر هرات بیش از یک میلیون دالر بود. از آن زمان به بعد، گسترۀ انتقال کالا از بنادرآن ولایت و به موازات آن، عواید مالیاتی بندرغربی کشور چندین برابر افزایش یافته است. 
گروه ارگ تحت هیچ شرایطی حاضر به تقسیم یا ازدست دادن عواید وافر هرات نیست. عواید هرات مانند درآمد های روزانه از نهاد های مخابراتی کشور سرسام آور و به همان میزان، بدون حسابرسی و شفافیت است. هرکسی درین زمینه دست مداخلت پیش آرد، تباه می شود.
چون وحید قتالی علم جهاد علیه مافیای دولتی را بلند کرده، عاقبت کار وی را از همین حالا می شود حدس زد. یا ممکن است سید وحید دربرابر مافیا عملاً طناب شُل کند که خواهد کرد.