-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۲, پنجشنبه

پلیس بامیان متجاوز است/ تغییر بیاورید!

معترضان در بامیان خواهان برکناری قومندان امنیه این ولایت شدند.بنام خداوند توانا و دادگر
تومار و قطعنامه تظاهرات مردم بامیان در پیوند به برکناری قوماندان امنیه ولایت بامیان به نسبت شیوع تجاوزات جنسی و زناکاری‌های منسوبین این قوماندانی

شعار پولیس ملی افغانستان همواره این می‌باشد که «پولیس خدمتگار مردم است» و اما در ولایت بامیان در سال‌های اخیر قوماندانی امنیه این ولایت در تحت مدیریت ضعیف محمد صادق مرادیِ بی‌کفایت، این شعار را عملی کرده است که «پلیس تجاوزکار و زنا کار به ناموس مردم است.»
 موارد تجاوز جنسی و زنا کاری‌های منسوبین قوماندانی امنیه، این مورد را تأیید می‌نماید. در سال‌های اخیر بیش‌ترین موارد تجاوز جنسی و زناکاری که عاملین آنها منسوبین امنیتی و بخصوص کارمندان قوماندانی امنیه هستند، صورت گرفته، وحشت و ترس فضای بامیان را فرا گرفته و هیچ زن و خانمی احساس امنیت نمی‌کند. 

به طور مثال؛ به تاریخ 13 قوس 1396 دو تن از مقام‌های امنیتی ولایت بامیان به یک دختر 20 ساله تجاوز کردند. 
به تاریخ 23 اسد 1398، در مهمان خانه قوماندانی امنیه ولایت بامیان دو تن از منسوبین این قوماندانی به یک زن جوان تجاوز کردند و هر دو فرد متجاوز با حمایت قومندان و تیم اش موفقانه فرار کردند. 
به تاریخ 18میزان 1398 یکتن از منسوبین امنیت ملی به یک دختر تجاوز کردند که اعتراضات شب هنگام مردم را در پی داشت. و در تازه‌ترین مورد دو تن به اتهام زنا گرفتار شدند که یکی از آنها از منسوبین اسبق قوماندانی ـ مجرم متکرر که فراری بوده و یکی دیگر از آنها افسر برحال قوماندانی امنیه ولایت بامیان می‌باشند. 

مردم بامیان، اعم از وکلای شورای ولایتی، فعالان واعضای جامعه مدنی جامعه مدنی، شوراهای مردمی، شورای علما، به این نتیجه رسیده اند که شخص قوماندان امنیه ولایت بامیان محمد صادق مرادی بی کفایت است، مدیریت ضعیف دارد، با متجاوز و زنا کار همدستی نموده و آن را فراری میدهد و سلیقه ای رفتار می کند. و دلیل رفتار سلیقه ای او همین بس که 17 تن از کارمندان قوماندانی را بدلایل غیر موجه مکتوب تبدیلی صادر کرده است. بر بنیاد گزارش ها یک حلقه متجاوز و زنا کار از قوماندانی تا مهمان خانه قوماندانی امنیه و افراد برخی نهاد های دیگر دولتی شکل گرفته است و به حیثیت و ناموس مردم دست درازی، تجاوز و زنا می نمایند که بعضی از قضایا آفتابی و رسانه ای می شوند. وقتی پولیس متجاوز و زنا کار باشد، چه کسی حافظ جان و ناموس مردم است؟ مردم به چه کسی باید اعتماد کنند؟ این جا است که اعتماد مردم بالای پولیس بامیان کاملا از بین رفته و مجری تطبیق قانون متجاوز بودنش اش را اثبات کرده است. بنابراین، مردم بامیان از تجاوزها و زناکاری های منسوبین قوماندانی امنیه به ستوه آمده و طی یک تظاهرات اعتراضی و تومار دادخواهانه، خواسته های شان را ذیلا از دولت افغانستان، شورای امنیت و بخصوص وزرات داخله مطالبه می نمایند
۱. شخص قوماندان امنیه ولایت بامیان یک شخص بی کفایت و همدست با متجاوز و زناکار می باشد. از مقام وزارت داخله مجدانه تقاضامندیم صدای مردم را شنیده و این شخص بی کفایت را که در سایه مدیریت او تجاوز و زنا به ناموس مردم به اوج خود رسیده، از قوماندانی امنیه بامیان برکنار نماید
۲. پولیس ملی حافظ جان، مال و ناموس مردم می باشد ولی دلیل چیست که این همه تجاوز و زناکاری انجام میدهد. شخص قوماندانی امنیه ولایت بامیان باید به دلیل سوء مدیریت مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و برای مردم توضیح دهد که چرا در سایه مدیریت او، به ناموس مردم تجاوز و بی حیثیتی صورت می گیرد.
۳. از نهاد های حقوق بشری، مراجع عدلی و قضایی میخواهیم تمامی عاملین تجاوز و زنا هرچه سریعتر شناسایی گردیده و به پنجه قانون سپرده شوند. قوماندانی امنیه بامیان در اذهان مردم متهم به تجاوز و زناکاری بوده و اعتماد خود را از دست داده است. و برای جلب اعتماد مردم، این نهاد مهم از وجود افراد فاسد پاک گردد.
۴. از مقام محترم وزارت داخله به صورت جدی تقاضامندیم که یک شخص مردم و وطن دوست را به حیث قوماندان امینیه ولایت بامیان منصوب نماید.
وسلام اول اسد 1399
FB: Abdul danishyar