-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۲۸, شنبه

هشدار روسیه در مورد تحرکات جدید تروریست‌های انتقالی به افغانستان


معاون شورای امنیت روسیه گفت: فعالیت تروریست‌هایی که از سوریه به مناطق شمالی افغانستان نقل مکان کرده‌اند، شدت گرفته است.
«رشید نورگالی اف» معاون شورای امنیت روسیه نسبت به عزم جنگجویان مستقر در مناطق شمالی افغانستان برای حمله به کشورهای همسایه در آسیای مرکزی هشدار داد.
وی گفت: شکی نیست تروریست‌های داعش خسارات جدی دیده و بخش عظیمی از خاک سوریه از وجود این عناصر تروریستی آزاد شده است.
معاون شورای امنیت روسیه افزود: اما تروریست ها در شمال افغانستان فعال شدند و نقشه هایی برای نفوذ به کشورهای همسایه در آسیای مرکزی را دارند.
نورگالی اف در ادامه بر اهمیت بخش تاجیکی و افغانی مرز خارجی سازمان پیمان امنیت جمعی به عنوان یک پایگاه ضد تروریستی تاکید کرد و گفت: در این راستا، برای تثبیت اوضاع اقدامات سیاسی و نظامی انجام و همکاری سازمان های بین المللی و منطقه ای بهبود می یابد.
وی افزود: در تاجیکستان زیرساخت های نظامی ایجاد، روش های جدیدی برای مقابله با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و مهاجرت غیر قانونی تمرین و تهیه پیش نویس برنامه بین المللی هدفمند سازمان پیمان امنیت جمعی برای تقویت بخش های مرز تاجیکستان و افغانستان در حال تکمیل است.

وی با بیان این که در چارچوب عملیات بین المللی تحت نظارت سازمان پیمان امنیت جمعی در سال گذشته میلادی حدود ۱۰۰ نفر درگیر به فعالیت های تروریستی بازداشت، بیش از ۲۵۰ هزار نفر مورد بازجویی و ۶۱ نفر دیگر تحت تعقیب بین المللی قرار گرفتند گفت: روسیه اجرای مجدد چنین عملیات‌هایی را در آینده مناسب می داند.