-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ تیر ۱۴, شنبه

جنگنده‎های F35 اسرائیل نطنز را بمباران کردند

روزنامه کویتی الجریده در شماره روز جمعه 3 ژوئیه 2020 خود فاش کرد که جنگنده‎های F35 اسرائیل مسئولیت حمله به تاسیسات اتمی نطنز را بر عهده داشته و بر خلاف گزارش‌های مطرح شده، این جنگنده‌ها از جنوب اسرائیل پرواز کرده و در آسمان کشورهای عربی سوختگیری نکرده‌اند.

یک مقام عالی‌رتبه که از او نامی برده نشده به روزنامه الجریده گفته حملات اسرائیل سبب نابودی 80 درصد از ذخیره گاز UF6 مورد نیاز برای غنی‌سازی اورانیوم شد و ایران نیاز به حدود دو ماه زمان دارد تا بتواند این حجم از گاز را تامین کند و همچنین ایران ناچار خواهد بود سرعت غنی‌سازی خود را تا زمان تامین گاز کافی، 80 درصد کاهش دهد.

اشاره این مقام مسئول به حملات صورت گرفته به تاسیسات موشکی پارچین و همچنین تاسیسات هسته‌ی نطنز است.

پیشتر یدی کوهین که بسیاری او را سخنگوی غیررسمی نهادهای اطلاعاتی اسرائیل می‎خوانند، 24 ساعت قبل از انفجار بزرگ نیروگاه هسته‌ای نطنز، در صفحه توئیترش درباره آن خبررسانی کرده و گفته بود: «اختصاصی به نقل از منابع اطلاعاتی غربی: اسرائیل بزرگترین مرکز غنی‌سازی اورانیوم در ایران را بمباران و ویران کرد. مواردی از مسمومیت رادیو اکتیو روی داده و مردم از منطقه حمله تخلیه شده‌اند و بایکوت خبری کاملی در جریان است.