-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۲۱, سه‌شنبه

این گزارش نشان می دهد که شروع مادر جنگ ها در افغانستان درحال سازماندهی است

یک منبع معتبر به بی‌بی‌سی گفته که در میان زندانیانی که قرار است براساس درخواست گروه طالبان آزاد شوند، همچنین ۴۰ شهروند خارجی از جمله شهروندان پاکستان و ازبکستان هم هستند. دکترعبدالله در روز پایانی جرگه شاهدی داد که هیچ شهروند خارجی در ترکیب ۴۰۰ نفر آخری وجود ندارد.
اما گفته شده که این ۴۰۰ زندانی طالبان به این دلیل "خطرناک" خوانده شده‌اند که "با رهایی‌شان، دوباره به میدان جنگ می‌روند و از توانایی سربازگیری بالا برخوردارند. بیش از ۱۵۰ نفر آنان "قاچاقبران بزرگ مواد مخدر هستند." به گفته او آنان "طالب نیستند، وقتی طالبان اصرار دارد که اینها آزاد شوند، بحث تمویل مالی‌شان مطرح است. اینها قاچاقبران کوچک هم نیستند."
 در فهرست ۴۰۰ نفری طالبان "مجرمان بزرگی که متهم به آدم‌ربایی هستند و پس از ربودن افراد، این حادثه منجر به مرگ گروگان شده است، کسانی نیز شامل اند که در سازماندهی حملات بزرگ مثل انفجار چهار راه زنبق دخیل بوده‌اند و همچنین کسانی هستند که دو تا ۴۰ نفر را کشته‌اند."

در حمله مرگبار چهار راه زنبق در ژوئیه ۲۰۱۷ دست‌کم ۱۵۰ نفر را کشته و حدود ۴۰۰ تن زخمی شدند. این حمله، مرگبارترین حمله در شانزده سال گذشته شناخته است.