-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۲۹, چهارشنبه

هشدار پوتین به آلمان و فرانسه برای دخالت نکردن در امور بلاروس


گفتگوی پوتین و لوکاشنکو

خبرگزاری بلاروس در ارتباط با ناآرامی های پایتخت این کشور "مینسک" گزارش داد: ولادیمیر پوتین در ارتباط با حوادث بلاروس با الکساندر لوکاشنکو تلفنی مذاکره کردند. رئیس جمهور روسیه که روز قبل با مکرون رئیس جمهور فرانسه و آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان در ارتباط با رویداد های بلاروس تلفنی صحبت کرده بود لوکاشنکو را در جریان مذاکرات خود با رهبران آلمان و فرانسه قرار داد. خبرگزاری راشا تودی به نقل از دفتر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه نوشت: دیروز ولادیمیر پوتین در گفتگوی تلفنی با مکرون در ارتباط با حوادث بلاروس وی را از مداخله در امور داخلی بلاروس بر حذر داشت و تذکر داد مشکلات بلاوروس داخلی است و کشور های خارجی حق دخالت در امود داخلی آن کشور را ندارند.

روز های گذشته رئیس جمهور فرانسه از تشنجات داخلی بلاروس پشتبانی کرده بود. بصورت همزمان، رهبر حزب کمونیست فدراتیو روسیه در پارلمان این کشور "دوما" از دولت روسیه خواست تا سریعا و با قدرت به یاری جمهوری بلاروس شتافته و توطئه غرب را برای تبدیل این جمهوری به اوکرائین دوم جلوگیری کند و مانع تبدیل لهستان، اوکرائین و بلاروس به مثلثی برای حضور نظامی ناتو علیه روسیه در آن شود.