-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۲۳, پنجشنبه

بازار شیاطین سخت گرم شده است

تازه آفتابی می شود که اداره اشرف غنی بخشی از پروژه بین المللی داعش است!
مانند تحریک طالبان که سر دیگر این نخ بازی است. طالبان در بیانیه‌ای مدعی شد که داعش به‌همراه نیروهای نظامی افغانستان قصد حمله به زندانیان این گروه که از زندان پلچرخی آزاد می‌شوند را دارد.

طالبان روز چهارشنبه هشدار داد که براساس اطلاعات به دست آمده قابل اعتماد، زندانیانی که به زودی آزاد می‌شوند، تحت حملات انتحاری داعش قرار خواهند گرفت. ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در این بیانیه مدعی شد براساس اطلاعات به‌دست آمده داعش با کمک نیروهای اطلاعاتی افغانستان و برخی از نظامیان و فرماندهان امنیتی زندان قصد دارند زمانی که زندانیان طالبان از زندان پلچرخی آزاد می‌شوند به خودروی آنها حمله کنند.

به گفته وی، هدف از این کار اختلال در گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و انتقام از زندانیان است.

مجاهد تاکید کرد که طالبان به طور جدی نگران این تهدید بوده و از طرف‌های ذیربط خواست تا برای جلوگیری از حمله اقدامات لازم را انجام دهند.

براساس توافق طالبان و آمریکا که در حوت سال گذشته در دوحه منعقد شد، ۵ هزار زندانی طالبان باید تا پیش از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آزاد شوند.

بر این اساس دولت افغانستان تاکنون ۴۶۰۰ زندانی طالبان را آزاد کرده و ۴۰۰ زندانی دیگر را که (خطرناک) محسوب می‌شوند، آزاد خواهد کرد. این تصمیم را روز یکشنبه لویه جرگه مشورتی افغانستان تایید و اشرف غنی فرمان آن را صادر کرد.