-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۳۱, جمعه

درون روسیه را به جوش آورده اند/ بحرانی دیگر

الکسی ناوالنی به گونه یی مرموز مسموم شده و دکتران به اثر تلقین دولت روسیه می گویند که بیمار برای انتقال به مکانی دیگر، آماده نیست. 
سخنگوی ناوالنی منتقد سرسخت پوتین گفته است، تصمیم پزشکان تهدیدی برای جان این بیمار ۴۴ساله است.

به گفته او، این بیمارستان تجهیزات لازم برای درمان ناوالنی را ندارد و تا کنون تشخیصی قطعی نیز برای بیماری او نداده است.

این در حالیست که یک هواپیما با تجهیزات پزشکی و متخصصان از آلمان برای انتقال او عازم اومسک شده است.

ناوالنی روز پنجشنبه حین پرواز از سیبری به مسکو ناگهان بیمار شد. هواپیما فرود اضطراری در اومسک داشت و در آنجا وی را به بیمارستان منتقل کردند و وی در کماست.

نزدیکان این منتقد سرسخت پوتین بر این باور هستند که او به طور عمدی مسموم شده است.

پزشک ارشد تیم درمان رهبر اپوزیسیون روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد، وضعیت جسمانی این سیاستمدار خیلی کم بهبود یافته اما هنوز ثابت نشده و تلاش برای انتقال وی از بیمارستان می‌تواند به مرگ وی منجر شود.

وی از پاسخ درباره سوالی در مورد اینکه این رهبر اپوزیسیون مسموم شده باشد، اجتناب کرد.

متحدان این رهبر اپوزیسیون می‌خواهند وی را برای درمان به خارج از کشور منتقل کنند اما این پزشک گفته که چندین مورد سوال حقوقی باید پیش از آنکه این سیاستمدار به خارج از کشور منتقل شود، حل و فصل شود.

وی گفته که پزشکان ارشد از مسکو آمده‌اند تا ناوالنی را درمان کنند.

در حالیکه بنیاد مقابله با فساد ناوالنی بر این باور است که وی را مسموم کرده‌اند، پزشکان دولتی می‌گویند که مسمومیت تنها یکی از دلایل احتمالی شرایط به وجود آمده برای وی است.