-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۲۷, دوشنبه

به پاکستان چی چیزی را می خواهید نشان دهید؟


محمود مبارز

آفرین بر این شعور نداشته تان؛ افرین!تنها از اداره آقای غنی انتظار می‌رود که یک چنین نمایش مزخرف ره در یک چنین شرایط حساس راه اندازی کند. این «به اصطلاح رزمایش» که بیشتر خود ره مسخره کردن است یعنی چی به پاکستان نشان می‌دهید قدرت تان را؟ نه واقعن؟

ارتش پاکستان پانزدهمین اردوی منظم و مجهز دنیا است، یک میلیون و ۲۰۴ هزار پرسونل فعال نظامی دارد.

در مجموع بیش از ۱۳ صد هواپیمای تهاجمی کشفی و انتقالاتی دارد که ارتش این کشور را در جایگاه هفتمین ارتش قدرتمند دنیا از این منظر قرار میدهد. تنها ۳۴۸ جت‌جنگی دارد. ۱۹۷ کشتی جنگی دریایی و انتقالاتی دارد.

مهمتر از همه کشور مجهز با سلاح هسته‌ای است.

سیاستمداران شان مثل شما فاسد نیستند‌، بر اساس تقلب و باج دهی بر اریکه قدرت تکیه نزده اند.

استفاده ابزاری از دین، مدرسه، مسجد، شورای علما، ملا و طالب را خوب بلدند. میدانند شریک استراتیژیک ما را چگونه در جریان چار سال زمام داری شما به نزدیکترین دوست شان تبدیل بسازند.

در برابر یک گروه‌گک اجیر اش که طالب نام دارد راه تان ره گم کرده‌اید.

بعد میاید رزمایش برگزار میکنید؟ نه واقعن شما چیزی به نام عقل در کله پوچ تان دارید؟

رزمایش در برابر یک قدرت هستوی با همین ۴ چرخبال، سه سوپرتکانو و ۴۰ عراده رنجر؟ بد بختی و شرمساری کلان تر از ان که از پرسونل و وسایل نظامی کرده کمره های عکاسی و فیسبوکی های تان بیشتر است.

روی خدا را بیبینید بیش از این وقار و حیثیت این سرزمین را با این کار های کودکانه و غیر مدبرانه تان مسخره نسازید.

این افسران و سربازان هر روز به دلیل بی‌برنامگی و بی‌کارگی شما کشته میشوند با این کار فقط به پاکستان نشان میدهید که محک بزند کل تاسیسات تان در سپین بولدک چقدر است؟

آفرین بر این شعور نداشته تان؛ افرین!