-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ شهریور ۹, یکشنبه

ترک ها خریطه جیب را این بار بسیار کلان دوخته اند/ خدا کند پاره نشود!

العربیه - متین گلونک نماینده پارلمانی حزب حاکم عدالت و توسعه در ترکیه که از نزدیکان رجب طیب اردوغان و از همشهریان خانواده رئیس جمهوری ترکیه است جمعه 28 اوت 2020 بر شبکه توئیتر با انتشار نقشه‌ای، خواستار برپایی آنچه «ترکیه بزرگ» نامیده، شد که علاوه بر قبرس، ارمنستان و نصف مساحت بلغارستان و مناطق وسیعی از گرجستان، سوریه و عراق، شامل شمال یونان و جزایر شرقی دریای اژه‌ می‌شود.

وب‌سایت «گریک سیتی تایمز» در گزارشی درباره این موضوع اظهار داشت که متین گلونک نماینده پارلمانی نزدیک به اردوغان طی سلسله توئیت‌هایی پیروزی سلجوقیان بر امپراتوری بیزانس در نبرد ملازگرد در سال 1071 که به ترک‌های آسیایی اجازه داد برای اولین بار در تاریخ وارد اروپا شوند را تحسین کرد.

این نماینده پارلمان ترکیه افزود که «ترکیه با اتخاذ گام‌هایی بزرگ و تحرکات بزرگ الهام‌گرفته از واقعه 1071 وارد قرن بیست و یکم شده است. و امروز، دلیل این که جهان غرب به سراغ ما آمده این است که امتی که پس از 1938 به خواب رفته بود در 15 ژوئیه بیدار شده و گشایش به سوی سوریه، دریای مدیترانه و آفریقا با الهام از (پیروزی) 1071 صورت گرفته است».

وب‌سایت یونانی Greek City Times پنج‌شنبه گزارشی ویژه را درباره نزاع میان آتن و آنکارا و آرمان‌ تشکیل ترکیه بزرگ منتشر کرد.

این وب‌سایت همچنین در گزارش خود در این رابطه گفت که « با الهام از روح 1071»،گلونک عملا اعتراف کرده که ترکیه هدف اشغال شوریه، دریای مدیترانه و آفریقا و تسلط نظامی بر این مناطق را دنبال می‌کند.

روح پیروزی در نبرد ملازگرد همچنان زنده است
این عضو پارلمان ترکیه در توئیت دیگری گفت:« نوادگان کسانی که معتقد هستند ما را از آناتولی بیرون خواهند کرد امروز در تلاشند تا ما را از دریای مدیترانه بیرون کنند. شک ندارم که آنها در دریای مدیترانه شکست خواهند خورد.. (روح پیروزی در نبرد ملازگرد همچنان زنده است).. دولت ترکیه و نیاز به پاسخگویی به روح امت در تمام زمینه‌ها همچنان پابرجاست».