-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۱۸, شنبه

۱۷ شرکت کننده لویه جرگه کرونا دارند

وزارت صحت عامه می‌گوید پس از انجام آزمایش، مشخص شده ۱۷ تن از شرکت کنندگان لویه جرگه مشورتی صلح کرونا دارند. این وزارت گفته که از ورود آن‌ها به داخل تالار جلوگیری شده است.

نورالله تره‌کی، معاون سخنگوی این وزارتخانه گفته که افراد یاد شده جهت درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند. وزارت بهداشت گفته که تمامی اعضای جرگه قبل از ورود به تالار آزمایش می‌شوند.

لویه جرگه مشورتی صلح روز گذشته با حضور ۳هزارو ۴۹۰ تن از ۳۴ ولایت افغانستان به منظور بحث روی رهایی زندانیان گروه طالبان در کابل برگزار شد و ممکن است تا دو روز دیگر ادامه داشته باشد.

برگزاری این نشست نگرانی‌های زیادی را از احتمال شیوع بیشتر کرونا خلق کرده است. در این نشست شرکت کنندگان فاصله اندکی با هم دارند و اکثر شرکت‌ کنندگان ماسک استفاده نمی‌کنند. احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت بهداشت، روز گذشته از اعضای لویه جرگه خواست که تمامی تدابیر بهداشتی را در نظر داشته باشند.