-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ شهریور ۱۰, دوشنبه

دعوای جلالت مأب دکترعبدالله با ولسمشر غنی بر سر صلاحیت های خیالی


اما جزبره و جوهرۀ اشرف غنی بسیار تلخ و جوشان است نسبت به سرکشی ابریشمین جلالت مأب عبدالله

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در پیوند به معرفی اعضای این شورا گفته که طبق توافق‌نامه سیاسی، معرفی اعضای شورای عالی مصالحه از صلاحیت‌های وی است، نه رییس‌جمهور.

راه مدنیت: شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز دوشنبه (۱۰ سنبله) با نشر اعلامیه‌یی گفته که ایجاد شورای عالی مصالحه از صلاحیت‌های رییس این شورا بوده و لازم نیست که رییس‌جمهور در مورد آن فرمان صادر کند.

در اعلامیه آمده است که بر اساس صراحت بند (ب) توافق‌نامه سیاسی بیست‌وهشتم ثور سال جاری در بحث رسمیت و ایجاد این شورا، رییس شورای عالی مصالحه ملی در مشوره با رییس‌جمهور، طرف‌ها و رهبران سیاسی، رییسان شورای ملی، جامعه مدنی و نخبگان کشور این شورا را تشکیل می‌دهد.

طبق این اعلامیه، ترکیب شورای عالی مصالحه باید ملی، جامع و همه‌شمول باشد؛ در این مورد مشوره‌ها با رهبران و جریان‌های مختلف سیاسی از قبل شروع شده و هم‌اکنون درحال نهایی شدن است.