-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۱۱, شنبه

فاطمیون به لیبیا اعزام شده؟

به گزارش سایت دیرالزور ۲۴، حضور اعضای فاطمیون در لیبی با توافق ایران صورت گرفته است. در این گزارش که حدود یک ماه پیش به چاپ رسید آمده است که طی توافقی که میان سپاه پنجم ارتش سوریه، که تحت نظر ارتش روسیه فعالیت میکنند، و حزب الله و لشکر فاطمیون، شکل گرفته نیروهای لشکر فاطمیون در لیبی تحت حمایت و زیرنظر نیروهای روسیه مبارزه خواهند کرد. البته بعید به نظر می‌رسد که بکارگیری نیروهای فاطمیون در جنگ داخلی لیبی با توافق مستقیم ایران صورت گرفته باشد و احتمالا این امر تنها ناشی از بی توجهی به این نیروها بوده است.
یک ایرانی حزب الهی نوشت:
بیش از ۸۰ هزار تن از نیروهای فاطمیون به سوریه اعزام شدند و با ایمان و جانفشانی از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی دفاع کردند. در بهترین حالت هم این عزیزان بیش از ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان دریافتی نداشتند ولی این حقوق هم پس از پایان دوره ماموریتشان قطع شد. پیش تر هم گفته بودیم که بسیاری از این عزیزان به دلیل برخی از بی مهری‌ها، ایران را ترک کردند و به افغانستان بازگشتند اما متاسفانه در آنجا نیز وضع خوبی نداشتند. حال باید کلاه خود را قاضی کنیم و بپرسیم آیا طبیعی نیست این عزیزان، میان بیکاری و غربیی در ایران و یا بازگشت به افغانستان و خطر دستگیری، راه سوم را انتخاب کنند و به دیگر نیروهای شبه نظامی ملحق شوند؟