-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مرداد ۲۷, دوشنبه

سناریوی اکرائین، ونزوئلا و بولیوی در بلاروس به اجرا گذاشته شده


  پیک نت
 وزرای خارجه آمریکا و لهستان در ورشو پایتخت لهستان یک قرار داد نظامی (جدا از همکاری در ناتو) منعقد کردند. مطابق این قرار داد نیروهای نظامی آمریکا در لهستان هم مرز با بلاروس تا 6 هزار نفرتقویت خواهد شد و تاسیسات نظامی جدیدی نیز در لهستان ایجاد می شود. مانور های نظامی سازمان نظامی ناتو بطور دنباله دار هر روز و هر ماه اطراف جمهوری بلاروس ادامه دارد. در همین رابطه دولت بلاروس نیروهای نظامی خود را در مرزهای غربی این کشور تقویت کرد. روز شنبه رئیس جمهور بلاروس "لوکاشنکو" با ولادیمیر پوتین تماس تلفنی برقرار کرد و از وی خواست تا مطابق قرار داد امنیت جمعی روسیه، بلاروس، قرقیزستان، تاجیکستان، کازاخستان و ارمنستان که سال های قبل به امضا رسیده به دفع توطئه های غرب علیه بلاروس کمک کند. 
در یک سال گذشته آمریکا سعی کرد با وعده های شیرین بلاروس را از جمهوری خلق چین و روسیه جدا کند اما توفیقی در این راه به دست نیاورد و اکنون سناریوی اوکرائینی شدن بلاروس را به اجرا گذاشته است. امریکا و جهان غرب با  استقلال بلاروس و نظام اقتصادی آن با سمت گیری سوسیالیستی مسئله دارند. زندگی مردم در این کشور در مقایسه با کشورهای همسایه بمراتب بالا تر است. بیکاری تقریبا به صفر نزدیک است. کسی از گرسنگی نمی میرد. هر فرد جای خواب و استراحت دارد. مردم از حداقل امکانات بهداشتی و پزشگی برخورد دارند. این ها گناهان کبیره لوکاشنکو هستند. همچنان که در بولیوی گناه کبیره "مورالس" بود و سرانجام نیز علیه او کودتا شد و وی ناچار به ترک کشور شد. همین توطئه در ونزوئلا از زمان "چاوز" تا اکنون ادامه دارد و سنگین ترین تحریم ها از جانب امریکا علیه این کشور به اجرا گذاشته شده و یک اپوزیسیون داخلی هم برای دولت قانونی کشور ساخته شده که کارگزار امریکاست.