-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ شهریور ۱۱, سه‌شنبه

وای بر صلحی که ازبرقراری آن بیم داشته باشی!

         نوشته ی : اسماعیل فروغی
      مردم - بخصوص خواهران ومادران ما- حق دارند روند صلح را با نگرانی واندوه دنبال نموده ، ازین صلحِ سراب گونه به همان اندازه ترس داشته باشند که ازجنگ داشته اند.
     نیت صلح وجود ندارد.
      طالبان با قساوت بر پاسگاه های نظامی ما یورش برده ، در شهرهای بزرگ ماین و موشک منفجرکرده ، بیشتر ازهرزمان دیگر به قتل و کشتار ادامه میدهند.  و دولت فاسد نیز سعی می نماید گاهی با بمباردمان های نمایشی و زمانی با نیرنگ و ترفند، حالت بی ثباتی و جنگ را در کشور همچنان حفظ نمایند .
      انتشار لیست اعضای شورای عالی مصالحه به فرمان رییس جمهورغنی که بیشتر به هدف پوچک تر کردن عبدالله عبدالله و زیرنفوذ درآوردن سایر مدعیان و حریفان سیاسی صورت گرفته است، تلاش تازه ایست برای بغرنج تر کردن روند صلح و راه گم کردن مسیر پر خار و خنجر آن .
     رییس جمهورغنی با این فرمان تفتین برانگیز، برخلاف قرارداد، عبدالله عبدالله را به آسانی دور زده، شورای مصالحه ی ملی را یک نهاد حکومتی ــ دولتی معرفی کرده و با این کار فضای بی اعتمادی میان دولت و طالبان را بیشتر دامن زده است. این اقدام وی، دره ی عمیق بی باوری میان ارگ و گروه های مختلف سیاسی - قومی - مذهبی را هم عمیق تر خواهد نمود.

      رییس جمهور غنی و تیم قدرت طلب شان شامل صالح، رحیمی، فضلی، محب، اتمر و امرخیل، همچنان خواسته اند با این اقدام شرافگنانه خط کشی های درشتِ میان دولت و مردم و میان دولت و گروه های مختلف سیاسی - قومی را ، درشت تر کرده، زمینه ی حضور گسترده تر طالبان را در قدرت آسان تر و مسجل تر نمایند .
       از رهایی پنجهزار طالب و فراری دادن سه سد داعشی از زندان ننگرهار تا تقرر ضیاءالحق امر خیل در ننگرهار کلیدی ترین ولایت کشور که با لوی سلامی قطعه ی تشریفات بروی فرش سرخ بدرقه شد، ازهمه بوی بد گسترش جنگ و دخالت بیشتر پاکستان به مشام می رسد - دخالت خبیثانه ای که یگانه هدف آن هموار کردن بستر نفوذ طالبان در قدرت و کم از کم سپردن کامل امور اداری چندین ولایت شرقی ، جنوبی و جنوب شرقی به طالبان این سربازان نیابتی پاکستان و امریکا میباشد .
       درچونین وضعیتی آشفته فقط یک راه برای جلوگیری از نفوذ بیشتر پاکستان و طالبانیزه شدن وجود دارد . و آن ایستادن متحدانه در برابر این نیات شوم و برپا کردن یک رستاخیزملی است و بس .