-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ شهریور ۱۶, یکشنبه

حقا که سیاست به قول لینن « بیان متبلور و متمرکز اقتصاد است»؛ نه چیزی بیشتر!

گیزی از بنیانگذاران حزب چپ آلمان مسمومیت «ناوالنی» شاید توطئه علیه طرح گاز روسیه- آلمان باشد

روزنامه دی ولت – ترجمه رضا نافعی

در حالی که بسیاری از سیاستگران آلمان با متهم کردن روسیه به مسموم کردن ناوالنی روسیه را بشدت مورد حمله قرار می دهند حزب چپ آلمان نظر دیگری دارد. «گئورگ گیزی» رهبر فسابق فراکسیون حزب چپ در پارلمان آلمان بعید نمیداند که کل ماجرا توطئه ای ساخته و پرداخته مخالفان ایجاد لوله انتقال گاز از روسیه به آلمان  باشد.

گیزی هشدار می دهد و از محکوم کردن نابجای پوتین برحذر می دارد و می گوید «ما اصلا نمیدانیم عامل مسموم کردن ناوالنی چه کسی بوده است اما به این تصور دامن زده می شود که دولت روسیه عامل این کار بوده است. اما این نیز می تواند باشد که یک مامور امنیتی که کنترل خود را از دست داده  است این کار را کرده باشد. گیزی این نظر را مطرح ساخت که چه بسا توطئه ای در کار بوده است و می تواند کار کسی باشد که مخالف ایجاد لوله برای رساندن گاز از روسیه به آلمان بوده است. یا کسی بوده است که مامور دشمن بوده که می خواسته قتلی صحنه سازی شود تا بعدا آن را به گردن دولت روسیه انداخته و مناسبات و روابط سیاسی آلمان و روسیه را تیره سازد.»

گیزی گفت: نخست باید روسیه خود دست به تحقیق بزند . در مورد جمال قاشقچی روزنامه نگار منتقد رژیم  سعودی که بقتل رسید نیز «هیچگاه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی مسئول این کار دانسته نشد».