-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۲, جمعه

کشوری که امیرالمؤمنین ساخته گی درافغانستان را به رسمیت شناخته بود

 اکنون خود را به تجدد و مدنیت قرن بیست ویکم وفق می دهد و از اصلاحات در زنده گی زنان عرب دم می زند.

افغان ها ازین سردمداران حرمین شریفین درس بگیرند. اما اسفا که هرگز درسی گرفته نخواهد شد.پادشاه عربستان از آغاز روند اصلاحی در این کشور برای توانمندسازی زنان و حمایت از مشارکت آنها در تصمیم‌گیری‌ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، ماجد بن عبدالله القصبی، وزیر تجارت عربستان در پایان بحث و گفت‌وگوهای گروه ۲۰ به نمایندگی از سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه این کشور تاکید کرد، ریاست عربستان در گروه ۲۰ توجه ویژه‌ای به بررسی سیاست‌های مربوط به زنان داشته و به دنبال تضمین مشارکت آنها در تصمیم‌گیری‌ها است.

القصبی در این سخنرانی به نقل از ملک سلمان اظهار کرد: هدف کلی از ریاست عربستان در گروه ۲۰ استفاده از فرصت‌های قرن بیست و یک برای همه است به شکلی که ریاست گروه ۲۰ در دوره فعلی تمرکز خود را بر سه محور اصلی گذاشته است و این محورها عبارتند از توانمندسازی انسان از طریق ایجاد شرایطی که مردم به ویژه زنان و جوانان بتوانند به زندگی شرافتمندانه، کار و شکوفایی برسند، حفاظت از سیاره زمین از راه تقویت اقدامات مشترک بری حمایت از منابع جهان و نیز ایجاد افق‌های جدیدی با در پیش گرفتن استراتژی‌هایی شجاعانه و بلند مدت برای تقسیم مزایای نوآوری و پیشرفت دیجیتال.

وزیر تجارت عربستان در ادامه به نقل از پادشاه عربستان گفت: سال ۲۰۲۰ از همه نظر سال استثنایی است، جهان با شیوع خطرناک کرونا مواجه شده که جان‌ها و زندگی‌ها را به خطر انداخته و این ویروس بسیاری از کشورها را مجبور کرده تدابیر بهداشتی پیشگیرانه‌ای را برای مهار پیامدهای آن و جلوگیری از شیوع بیشتر در پیش بگیرند و این امر بر رشد اقتصاد جهانی و منطقه‌ای تاثیر گذاشته است.

ملک سلمان تاکید کرد: عربستان به عنوان رئیس گروه ۲۰ در سال جاری از عملکرد برجسته گروه زنان و نتایج دیدارها و نشست‌های مختلف آن تقدیر می‌کند.

او افزود: زنان در جهان در مبارزه با کرونا نقش محوری ایفا کردند، آنها در صف اول این جنگ حضور دارند و بیش از ۷۰ درصد از کارکنان حوزه بهداشت را زنان تشکیل می‌دهند.