-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ مهر ۱۴, دوشنبه

روسیه در‌آزمونی تازه


روسیه درارمنستان پایگاه نظامی دارد و بعید است شکست ارمنستان را به نفع ترکیه و آلمان و ناتو تحمل کند. 


 آلمان و اتحادیه اروپا باید از جنگ بر سر قره باغ کوهستانی به عنوان فرصتی برای توسعه فعالیتهای فشرده تر در قفقاز جنوبی استفاده کنند. این توصیه مشاوران دولت آلمان در برلین است.

بنظر  بنیاد هاینریش بول(سبزها / اتحاد 90 ) متأسفانه «این درگیری» «به روسیه واگذار شده است».  که باید تغییر کند.

در همین حال ، درگیری های شدید بین ارمنستان و آذربایجان همچنان ادامه دارد. ترکیه عضو ناتو از آذربایجان بشدت حمایت می کند ، تا به گسترش نظامی خود ادامه دهد. نیروهای ترکیه و مزدوران ترکیه که در حال حاضر با حمایت آنکارا در سوریه ، عراق و لیبی و غیره نیز فعالیت می کنند پشتیبان آذربایجان هستند. ترکیه به دلایل ژئواستراتژیک همچنان از پشتیبانی برلین ، که با آنکارا همکاری ویژه ای دارد ، برخوردار است. آلمان به نوبه خود با آذربایجان همکاری می کند ، که یکی از مهمترین تأمین کنندگان نفت آلمان فدرال است که در عین حال به کنسرن انرژی Uniper قول تحویل  مقادیر معتنا بهی گاز طبیعی داده است. کارخانه اسلحه سازی آلمانی» راین متال»  Rheinmetall نیز با آذربایجان  همکاری می کند.