-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۳, سه‌شنبه

12 ساعت بعد از حمام خون درکابل، خلیلزاد از پاکستان تشکر کردزلمی خلیلزاد قبل از موج تازۀ کشتار درکابل عنوانی تمامی رهبران و سیاسیون ضد طالب، دربارۀ عواقب بستن «دروازه» مذاکرات هشدار خود را داده بود. پیام وی این بود که قبل از بسته شدن دروازه مذاکرات، جانب کابل و نیروهای ضد طالبان درچهارچوب توافق طالب و امریکا، باید تسلیم شوند.

 به رگباربندی دانش جویان کابل، نخستین برآیند همان هشدار بود. حالا مشارالیه به زیارت جنرال قمربجوا لوی درستیز پاکستان رفته تا اقدامات بعدی را دو نفره کوردینه کنند. 

دیلی تایمز نوشت که خلیلزاد در دیدار با بجوا، اوضاع امنیتی منطقه، فرآیند صلح افغانستان و مشخصاً مدیریت مرز ها را مورد بحث قرار داده است. 

با شروع مذاکرات اولین کاروی، ستایش دو باره از پاکستان به خاطر «تسهیل روند صلح!» بود که نموداری اش را هر روز در 27 ولایت افغانستان شاهد هستیم.

درکابل، به غیر برخی سران حکومت و شماری از فعالان رسانه ای، همه خاموش و گیج شده اند. سران سیاسی درمجموع پهره دار دارایی های خود اند که می تواند با یک اشاره، حساب های شان منجمد شود.