-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۳, سه‌شنبه

جنگ بر سر قره باغ دامن ایران را هم خواهد گرفت!

پیک نت

 از جمله اهداف جنگ قره باغ، کشاندن ایران به ورطه یک جنگ منطقه ای، قومی و مذهبی در قفقاز است و این درحالی است که در جنوب ایران نیز تمام شرایط یک جنگ آبی با حمایت ناوگان امریکا و حضور جدید اسرائیل در کشورهای جنوب خلیج فارس وجود دارد. اعزام واحدهای نظامی- تروریستی داعش و دیگر دسته بندی های تروریستی از سوریه و عراق به منطقه جنگی قره باغ نشان میدهد که هدف تنها فتح قره باغ توسط آذربایجان و ترکیه نیست، بلکه اهداف دیگری نیز دنبال می شود. 

دراین میان بیانیه آب نکشیده و غیر مسئولانه چهار امام جمعه دو آذربایجان و اردبیل و زنجان در حمایت از جمهوری آذربایجان برای فتح قره باغ به آن آتشی دامن زد که امریکا و اسرائیل منتظر آن بودند و ای بسا حواریون همین امام جمعه ها با محافلی در خارج از ایران در تماس بوده و از آنجا رهنمود لازم برای نشست این چهار امام جمعه را فراهم کردند تا خروجی آن بیانیه مورد بحث باشد. حالا جمهوری اسلامی تلاش دیپلماتیک خود را با سفر عراقچی معاون وزارت خارجه به روسیه و ارمنستان و آذربایجان سرعت بخشیده تا بلکه جنگ متوقف شود و چشمه ای که دهان باز کرده به رودخانه و سپس سیل تبدیل نشود. تلاشی که ابتدا باید در خود ایران و بویژه از سوی بیت رهبری که امام جمعه ها و نمایندگان مجلس یازدهم را در کف اقتدار خود دارد شروع می شد و سپس وزارت خارجه وارد میدان در خارج از ایران می شد.

روز گذشته ظریف گفت:

تقریبا مطمئنیم که نیرو‌های تروریستی در درگیری‌های قره‌باغ حاضر بودند و در مذاکرات اخیر و حتی قبل از آن به اطلاع مقامات آذربایجان، ارمنستان، روسیه و ترکیه رساندیم که ایران چنین چیزی را تحمل نخواهد کرد.

اکنون تروریست‌ها در حاشیه مرز‌های ما نیستند اما احتمال اینکه با فاصله در حاشیه مرز‌های ما باشند، کماکان بالاست.